Jak pakować i wysyłać ubrania, by nie uległy zniszczeniu?

Sprzedaż internetowa rośnie w sile i z roku na rok coraz więcej osób rezygnuje ze stacjonarnych zakupów, na rzecz tych wygodniejszych i często korzystniejszych zakupów online. W ten sposób bardzo chętnie kupowane są ubrania – zarówno w internetowych sklepach, jak i poprzez popularne platformy sprzedażowe, czy też od osób prywatnych. Jeśli stoisz przed koniecznością wysłania ubrań, niniejszy post będzie dla Ciebie idealny. Dowiesz się z niego jak właściwie zapakować paczkę z ubraniami, by w żaden sposób nie uległy zniszczeniu, jakich materiałów należy do tego użyć oraz jakie szczegóły mają znaczenie, by klient ponownie skorzystał z naszej oferty.

Sprzedaż oferowanych przez siebie przedmiotów do dopiero połowa sukcesu – teraz muszą one jeszcze bezpiecznie dotrzeć do adresata, a by tak było, konieczne jest ich właściwe zapakowanie. Jeśli chodzi o pakowanie ubrań, plus jest taki, że nie są one aż tak wymagającym towarem, co nie oznacza także, że nie mogą ulec zniszczeniu w trakcie transportu – biorąc pod uwagę przede wszystkim warunki atmosferyczne, a w szczególności wilgoć i wodę. Podpowiadamy więc, o czym należy pamiętać i jakie kroki podjąć, by jak najlepiej zapakować i wysłać ubrania.

Jak przygotować ubranie do wysyłki?

Rozpocznij od dokładnej analizy ubrań, które chcesz zapakować. Przede wszystkim czy będzie to pojedyncza rzecz, czy będzie ich kilka a może kilkadziesiąt? Dzięki temu zdobędziesz pierwszą informację – jak duże opakowanie będzie potrzebne. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału – czy jest gruby, delikatny, mnący się oraz na rodzaj ubrania, bowiem inaczej potraktować można tradycyjne jeansy, a inaczej elegancką marynarkę lub koronkową sukienkę.

Oczywiście najważniejsze jest, by ubrania dotarły do adresata w nienaruszonym stanie, natomiast pamiętaj, że równie ważna jest cała oprawa i liczy się każdy szczegół, dzięki któremu sprawisz, że dany klient wróci do Ciebie ponownie. Dlatego zadbaj o odpowiednie, estetyczne złożenie ubrań – nie możesz wrzucić ich do opakowania byle jak. Poskładaj tak, by powstało jak najmniej zgięć. Dodatkowo ubranie możesz przewiązać ozdobną wstążką, zaś paragon włożyć do koperty. Mając na uwadze to, że każdy detal ma tu znaczenie, przed włożeniem do opakowania spryskaj ubranie delikatnym, przyjemnym zapachem – dzięki temu poprzez zmysły utrwalisz w pamięci odbiorcy swoją markę, do której z chęcią powróci.

Pakowanie ubrań do wysyłki – jakie materiały będą potrzebne? 

Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiednich materiałów i opakowań. Podpowiadamy, co powinieneś przygotować, dzięki czemu dalszy proces pakowania pójdzie Ci o wiele sprawniej.

Kartony do pakowania

Najpierw należy wybrać odpowiednie opakowanie – najlepiej użyć kartonowego pudełka, które jest mocne i trwałe. Dużym atutem tego typu opakowań jest także to, że pudełka kartonowe dostępne są w wielu rozmiarach, a nawet kształtach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz odpowiednie do przedmiotu, który chcesz zapakować. Co więcej, wśród nich znaleźć możesz te o standardowych wymiarach, które wpisują się w wymagania firm kurierskich i transportowych – na przykład kartony do paczkomatów – dzięki czemu dopasowujesz pudełko do danego ubrania i wysyłasz, nie martwiąc się o dodatkowe koszty.

Folia bąbelkowa

Mimo tego, iż karton sam w sobie stanowi dobre zabezpieczenie towaru, w niektórych przypadkach warto dodatkowo zabezpieczyć ubranie folią bąbelkową. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy dana paczka przebyć ma długą drogę, przez co istnieje większe prawdopodobieństwo narażenia jej na różne warunki atmosferyczne. Ponadto będziemy mieć wówczas pewność, że żaden element ubrania, jak chociażby zamek, guzik czy inny element ozdobny, nie zaczepi o karton i w żaden sposób nie uszkodzi produktu.  

Papier pakowy i bibuła do pakowania

Jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na odbiorcy, a w szczególności wtedy, gdy sprzedajemy ubrania ekskluzywne, zamiast folii bąbelkowej należy użyć bibuły do pakowania lub papieru pakowego – pierwsze jest symbolem estetyki, delikatności, wysokiej jakości produktów i szacunku do klienta, drugie zaś oznaką, iż postępujemy zgodnie z zasadami ekologii. By papier się nie rozwijał, można złapać oba boki naklejką – na przykład z logo firmy lub przewiązać ozdobną wstążką.

Wypełniacze

Jeśli posiadamy karton, w którym po włożeniu ubrania zostaje nam sporo miejsca, wówczas warto zastosować wypełnienie do kartonów. Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełnień –  skropak, wypełniacze piankowe, wypełniacze papierowe, wypełniacze ozdobne, poduszki powietrzne. Natomiast nie każdy z nich sprawdzi się w przypadku ubrań. Skropak lub wypełniacze piankowe mogą się delikatnie kruszyć i przyczepiać do ubrań, dlatego do tego rodzaju przedmiotów warto użyć poduszek powietrznych lub pozostać przy wspomnianej wcześniej folii bąbelkowej.

Taśma pakowa

Taśma pakowa to niezbędny element potrzebny do przygotowania paczki do wysyłki. Dzięki niej skutecznie możemy zabezpieczyć jej zawartość, chroniąc przed niepożądanym otwarciem kartonu. Aktualnie bardzo modna stała się taśma pakowa papierowa, co również jest pewnym ukłonem w stronę ekologii.

Pakowanie ubrań do wysyłki wymaga starannego przygotowania odzieży, odpowiedniego złożenia a przede wszystkim zastosowania najlepszych materiałów. Właściwe połączenie poszczególnym materiałów ochronnych oraz wizualnych, a przede wszystkim kartonowe opakowanie sprawi, że paczka dojdzie do adresata w nienaruszonym stanie i z pewnością zrobi na nim wrażenie.

Dodaj komentarz