10 polecanych książek dla 7 i 8 latka

Jeśli szukasz inspiracji na książki dla swojego 7-letniego dziecka, to trafiłeś idealnie. Zebrałam dla Ciebie 10 polecanych pozycji, które na pewno przypadną do gustu najmłodszym czytelnikom.

  1. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling – to pierwsza część kultowej serii o młodym czarodzieju. Opowieść o przygodach Harry’ego, Ron’a i Hermiony z pewnością zainteresujeTwoje dziecko. Książka jest pełna magii, przygód i przyjaźni, a dodatkowo uczy, że warto walczyć o to, co jest dobre.
  2. „Kubuś Puchatek” A.A. Milne – to klasyka literatury dziecięcej. Opowieść o misiu i jego przyjaciołach, którzy mieszkają w Stumilowym Lesie, z pewnością przywoła wspomnienia z dzieciństwa. Książka uczy wartości takich jak przyjaźń, szczerość i empatia.
  3. „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupéry – to jedna z najpiękniejszych książek na świecie. Opowieść o spotkaniu pilota z małym księciem, który przyleciał na Ziemię z dalekiej planety, uczy o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności.
  4. „Opowieści z Narnii” C.S. Lewis – to seria siedmiu książek fantasy, które opowiadają o przygodach dzieci w magicznym świecie Narnii. „Opowiesci z Narnii” kładą nacisk na wartości takie jak przyjaźń, lojalność i odwaga.
  5. „Charlie i fabryka czekolady” Roald Dahl – to opowieść o chłopcu imieniem Charlie, który wygrywa konkurs i dostaje możliwość zwiedzenia tajemniczej fabryki czekolady. Książka uczy, że warto być szczerym i pokornym, a także, że dobre uczynki zawsze się opłacają.
  6. „Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren – to historia o dzielnej i wesołej dziewczynce, która mieszka sama w wielkim domu wraz ze swoim koniem i małpką. Książka uczy, że warto być odważnym, niezależnym i zabawnym.
  7. „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren – to opowieść o grupie dzieci, które mieszkały w małej szwedzkiej wsi. Książka uczy, że warto cieszyć się małymi rzeczami, a przyjaźń jest najważniejsza.
  8. „Był sobie pies” Jennifer L. Holm – to opowieść o psie, który mieszkał z rodziną w małym miasteczku na Florydzie. Książka uczy, że warto być lojalnym, a także, że każdy zasługuje na szansę.
  9. „Banda z Burej” Magdalena Witkiewicz – to opowieść o grupie przyjaciół, którzy zaczynają przygodę z odkrywaniem tajemnic przeszłości. Książka uczy, że warto być odważnym i zawsze szukać prawdy.
  10. „Amelia i Kuba” Rafał Kosik – to opowieść o rodzeństwie, które wraz z tatą i psem wyjeżdża na wakacje nad morze. Książka uczy, że warto doceniać rodzinę, a także, że najważniejsze jest to, co mamy w sercu.

To tylko niektóre propozycje, które mogą zainteresować Twojego 7-latka. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i ma swoje preferencje. Dlatego warto poświęcić czas na poszukiwanie najlepszych dla niego książek.

Dodaj komentarz