Witraże z bibuły na okno

Square

Kolorowo i słonecznie – tak powinno być w wakacje. Nawet jeśli tegoroczne wakacje są trochę inne od poprzednich. Dlatego na naszych zajęciach Lato w Mieście robiliśmy kolorowe witraże z bibuły na okno. Niektóre ewoluowały w latawce, którymi można się bulo bawić w ogrodzie.

Witraż z bibuły

Kolorowe witraże z bibuły

Mogą mieć przeróżne kształty. Są proste w wykonaniu, więc dzieci szkolne poradzą sobie i mogą je wykonać samodzielnie. Takie kolorowe witraże z bibuły mogą być ozdobą na okno albo dekoracją wiezącą w pokoju. Dzieci z kilku takich witraży mogą stworzyć mobil, który powieszą sobie w pokoju.

Witraż z bibuły

Jak zrobić witraż z bibuły krok po kroku

Potrzebne materiały:

  • kartka z bloku technicznego,
  • folia samoprzylepna – okładka do zeszytów i książek w rolce,
  • ścinki kolorowej bibuły,
  • opcjonalnie oczka i sznurek.

Witraż z bibuły
Z kartki z bloku technicznego wycinamy kształt witraża. Dzieci mogą same wymyślić wzór, mogą też odrysować kształt z szablonu. Ważne, aby była to ramka.

Witraż z bibuły

Najlatwiej złożyć kartkę na pół i narysować na niej połowę naszego wzoru. Następnie obrysować go centymetr dalej. Wyciąć po zewnętrznej i wewnętrznej krawędzi.

Dzieci mogą ramkę pokolorować. Można też wyciąć ramkę z czarnego papieru lub wykorzystać jakiś inny kolor.

Witraż z bibuły

Taką ramkę dzieci naklejają na kawałek folii samoprzylepnej. Środek wyklejają kawałkami bibuły. Nasz witraż z bibuły jest już prawie gotowy.

Witraż z bibuły

Jeszcze nadmiar folii trzeba odciąć – łatwiej jest ciąć po papierze niż po samej folii, dlatego możemy poświęcić te 2mm ramki.

Odkręcamy nasz witraż. Stroną z folią to ta ładniejsza. Na niej możemy nakleić oczka lub narysować uśmiech. Możemy też zrobić nogi i ręce ze sznurka. Tak samo latawcowi robimy ogon i sznurek do trzymania. Taki mały latawiec świetnie lata nawet bez jakiegos stelaża.

Witraż z bibuły latawiec
Witraż z bibuły

Gotowy witraż z bibuły dzieci mogą przykleić do okna kawałkiem taśmy samoprzylepnej. Teraz wystarczy poczekać na słońce, które pięknie oświetli nasz witraż z bibuły.

Witraż z bibuły
Witraż z bibuły
Witraż z bibuły
Witraż z bibuły