Kolorowe doniczki z kubeczków

Square

Czuć już wiosnę w powietrzu, nawet jeśli mamy chwilowe ochłodzenie. Wiosna jest kolorowa przede wszystkim, a do tego pisklaki, kwiaty, słońce. Dlatego będzie kolorowo i roślinnie. Miejscy ogrodnicy wkraczają do akcji 🙂 Najpierw stworzyliśmy kolorowe doniczki z kubeczków papierowych. Następnie zasadziliśmy w nich prawdziwe rośliny.

Kolorowe doniczki z kubeczków

Możemy je udekorować na kilka sposobów, tym razem polecam dwa. Kiedyś już oklejaliśmy je tkaniną, włóczką i malowaliśmy po prostu flamastrami.

Mozaika ze ścinek

W tym wypadku wykorzystamy ścinki różnych materiałów. Można skorzystać ze starych koszulek, ściereczek, skrawków materiałów. Tniemy je na niewielkie kawałki – nie większe niż 2×2 cm.

doniczka z kubeczka

Smarujemy kubeczek klejem – użyliśmy kleju introligatorskiego. Kupuję taki w dużych butlach, sprawdza się przy wielu projektach.

doniczka z kubeczka

Naklejamy kawałki tkanin na kubeczek tworząc mozaikę.

doniczka z papierowego kubeczka

Decoupage

O tej technice pisałam już wielokrotnie. Tym razem wykorzystaliśmy białe kubeczki, więc nie było konieczności malowania kubeczka farbą, tak jak tutaj.

Wybieramy fragment serwetki lub chusteczki, rozwarstwiamy i naklejamy przy pomocy kleju magic. Pamiętać należy o delikatnych ruchach pędzlem – od środka do zewnątrz naklejanego motywu. Szczegóły techniki decoupage opisane są tutaj.

Po wyschnięciu nakładamy jeszcze jedną lub dwie warstwy – kleju magic lub dla efektu – medium do decoupage.

Kolorowe doniczki z kubeczków – zastosowanie

Nasze doniczki są już gotowe, ale jeśli wsypiemy do nich ziemię i podlejemy, to papier zacznie nasiąkać wodą i się rozdzierać. Dlatego nasze doniczki zabezpieczamy folią.

Do kubeczka wkładamy małą torebkę – woreczek śniadaniowy.

Wsypujemy ziemię, ubijamy, wkładamy naszą roślinkę. W tym wypadku są to cebulki na szczypiorek.

Następnie ucinamy nadmiar folii – zostawiamy ok. 1 cm ponad doniczkę. Folię, która została, wywijamy na zewnątrz i podklejamy klejem magic.

Nasze doniczki z kubeczków gotowe są już na nadejście wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.