Domek z puszki

Square
To jedna z bardziej praktycznych, a jednocześnie twórczych zabawek. Mały domek z puszki ratuje nas ilekroć gdzieś idziemy, ale koniecznie musimy zabrać jedną z naszych tycich zabawek… Jeśli więc macie w domu krasnoludka albo inną małą zabawkę, która nie ma domku albo chcecie zrobić komuś prezent, to polecam mały przenośny domek z puszki.
domek z puszki
Domek z puszki idealnie wpisuje się w powiedzenie – ciasne, ale własne. Dużo zależy od puszki, którą zdecydujecie się przerobić. Jeśli wybierzecie taką, która ma wieczko na zawiasach, to będziecie mogli stworzyć bardzo przyjemny a jednocześnie mobilny i trwały domek z puszki. Podobnie było by z drewnianą skrzynką na zawiasach, ale ona nie jest już tak poręczna, jej ścianki są grubsze, jest cięższa.
domek z puszki

Domek z puszki, czyli z czego?

Jeśli macie w domu dziecko kolekcjonujące karty z piłkarzami, to jest duże prawdopodobieństwo, że macie też w domu małą kolekcjonerską puszkę na karty.

Inne fajne puszki to:

  • metalowe piórniki (często w jakichś zestawach typu ołówek gumka z motywem filmowym),
  • puszki po kredkach czy ołówkach (ale tylko takie większe i na zawiasy),
  • puszki z wkładkami higienicznymi z Rossmanna (to chyba najtańsza i najbardziej dostępna opcja 😉
  • często ładne puszki można kupić we Flying Tiger – puszki walizki dla lalek,
  • dekoracyjne puszki na ciastka czy herbatę (ważne, żeby miały zawiasy),
  • czasem można też kupić za jakiś bezcen małe puszki w sklepach z artykułami metalowymi.

domek z puszki

Jeśli puszka rozkłada się całkiem na płasko, to możemy dokleić coś z tyłu, aby górna część się zatrzymywała i tworzyła kąt prosty. Wtedy mamy ścianę domku, jednak w domku lego, jak na końcu, rozkładanie się na płasko, może być przydatne.

Czym dekorować domek z puszki?

Możemy przyklejać – papier, tkaniny, filc – bardzo dobrze chwyta na klej introligatorski (magic), chociaż trzeba poczekać, aż wyschnie. Dzięki temu dzieci mogą tworzyć same. Możemy używać też kleju na gorąco, ale wtedy już wkracza do akcji dorosły.

domek z puszki

To, co bardzo przy takich domkach się nam sprawdziło, to taśma magnetyczna samoprzylepna. Wykorzystuję ją przy różnych okazjach – robienie magnesów dekoracyjnych, memo do nauki. Taśma pomoże nam przymocować małe elementy wystroju domków, które możemy dzięki magnesowi przyczepić, ale jednak nie na stałe. Taśmą można podkleić dywanik, kołdrę, czy obrazki na ściankę domku.

domek z puszki

Możemy używać kawałków patyczków do szaszłyków czy wykałaczek i w ten sposób robić ramki, czy karnisze.

domek z puszki

Z nakrętek możemy tworzyć doniczki, stoły, stołki.

domek z puszki

Kawałki gąbki oklejone materiałem mogą udawać łóżka lub kanapy.

domek z puszki

Natomiast z gazet możemy wyciąć fotografie i robić z nich widok za oknem lub obrazki na ścianę.

Lego domek z puszki

Czasem chcemy dać w prezencie tylko figurkę czy jakiegoś zwierzaka lego. Ot coś fajnego, ale bez zaplecza w stylu pudełko, czy pięć klocków na krzyż z folijką.

Wtedy też możemy zrobić domek z puszki. Do środka przyklejamy płytki lego (na klej na gorąco lub klej kropelka w żelu). Wkładamy figurkę, a w przypadku zwierzaków możemy zadbać o mini wybieg… i mamy gotowy prezent. Zresztą niekoniecznie prezent, to może być przenośny zestaw do zabawy. Taki domek z puszki świetnie sprawdzi się w samochodzie, w drodze, w poczekalni.

domek z puszki

Domek z puszki to pomysł na zabawę zarówno na etapie tworzenia, jak i dalszego użytkowania 🙂 To także dobry sposób na zabieranie z domu ulubionego klockowego chomiczka, czy króliczka (który zabrany bez puszki ma 99,99 % szansy, że się natychmiast zgubi)…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.