O DYI dla dzieci

Blogmama wymysla mamawymysla.pl zmienia się na blog zrobtosamki.pl, a to dlatego, że wychodzi też poza wirtualną rzeczywistość.

W wakacje miałam przyjemność prowadzić zajęcia w czasie półkolonii ArtKreacje oraz lata w mieście Centrum Kultury Wilanów, mam nadzieję, że będziemy kontynuować nasze Kreatywne Zrób to Sam w nowym roku szkolnym. Na blogu nadal będą pojawiały się kreatywne inspiracje dla dzieci oraz opisy samodzielnego wykonania poszczególnych przedmiotów.

Blog zrobtosamki.pl

Choć celem każdego wpisu jest stworzenie przez dziecko oryginalnego i praktycznego przedmiotu przy wykorzystaniu ogólnodostępnych materiałów, to najważniejszy jest sam proces twórczy. Od inspiracji, pomysłu, projektu, przez poznawanie nowych technik i materiałów, po wykonanie konkretnej rzeczy
Zróbtosamki:
  1. To nauka tworzenia przedmiotów użytkowych, z naciskiem na zachowania proekologiczne.
  2. To zabawa w odkrywanie nowych zastosowań znanych nam przedmiotów. 
  3. To ćwiczenie kreatywności.
  4. To wspieranie rozwoju bardzo ważnych kompetencji – twórczego rozwiązywania problemów, elastyczności w działaniu.

DIY dla dzieci

DIY (Do It Yourself) to z angielskiego „zrób to sam/a”. Idea DIY wywodzi się z podejścia nie kupuj – stwórz samodzielnie, nie wyrzucaj – wykorzystaj.  „Zrób to sam/a” a czasem  „zróbmy to razem”, to dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Blog „Mama wymyśla” powstał z potrzeby dzielenia się wiedzą, pomysłami i doświadczeniami w pracy twórczej z dziećmi.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o wykonanych przeze mnie projektach, dopytać o szczegóły, to zapraszam na mojego fb https://www.facebook.com/mamawymysla/ możesz też do mnie napisać na amina@mamawymysla.pl

No Comments

Leave a Comment