Malowanie herbatą

Square
Jeśli nie chcecie czekać na zamrożenie wody z barwnikami, o których pisałam wcześniej, to możecie wykorzystać coś, co macie w domu. Na przykład woreczek po zaparzonej herbacie i zabrać się za malowanie herbatą.

Malowanie herbatą

Zaczynamy od woreczka z herbatą, tak zwanego „szczura”, ale kto wie czym się ta zabawa skończy 🙂
Dobrze do malowania herbatą będzie użyć nieco grubszej kartki np. z bloku technicznego lub kartonu. W cieńszej kartce dość szybko mogą powstać dziury.
Możemy sobie woreczkiem „jeździć” po kartce trzymając za sznurek. Malowanie herbatą to także robienie pieczątek woreczkiem. Możemy zostawić go w miejscu aż zrobi się plama. Chwytając woreczek w ręce możemy malować herbatą kształty lub wycisnąć na kartkę. Taką małą kałużę herbaty można rozlewać po kartce lub rozdmuchiwać w różnych kierunkach. Łatwiej będzie słomką – lub pustą obudową od długopisu.
Malowanie herbatą to jedna z tych zabaw sensorycznych na granicy eksperymentów i prac plastycznych. Mogą sprawdzić się u dzieci, które nie lubią rysować i malować. Taka swobodna zabawa, gdzie dzieci same decydują, co będą robić z dostępnymi materiałami, rozbudza kreatywność i buduje w nich poczucie sprawczości oraz wpływu na swoje działanie. 
…a dalej to już barszczyk, sok z marchewki czy jarmużu 🙂 albo sprawdzić, czy herbata malinowa będzie farbować kartkę na różowo?malowanie herbatą