Świąteczne kartki w papierowej ramce

Square

Trochę kartka, trochę prezent… Tym razem to nie exploding box, a świąteczne kartki w papierowej ramce. Sposób wykonania nie jest trudny, ale wymaga chwili skupienia przy robieniu ramki. Jeśli jednak raz już załapiemy na czym polega, to możemy ten sposób wykorzystywać przy różnych okazjach.

Świąteczne kartki w papierowej ramce

Do wykonania papierowej ramki nie potrzebujemy wielu materiałów. Najważniejsze to:

  • kartka z bloku rysunkowego,
  • flamastry,
  • nożyczki,
  • klej w sztyfcie,
  • linijka lub kwadracik o boku 4cm, wycięty z kartki w kratkę

Na zajęciach wykorzystaliśmy biały papier, bo to zajęcia zdalne i pracujemy z tym, co akurat mamy w domu. Możecie wykorzystać kolorowe kartki, wszystko zależy od waszej wizji 🙂

Papierowa ramka krok po kroku [film na dole]

Przedstawionym sposobem robiliśmy akurat świąteczne kartki w papierowej ramce. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taką papierową ramkę wykorzystać przy różnych okazjach. To dobry sposób na zastąpienie tradycyjnej laurki.

Papierową ramkę robi się dość prosto. Kartkę A4 możemy przeciąć na pół i wtedy otrzymamy mniejsze ramki.

Teraz już tylko kilka prostych kroków – ale jeśli opis brzmi zbyt tajemniczo, to poniżej znajdziecie szczegółowy filmik. Odcinamy narożniki – wykorzystujemy linijkę lub przykładamy do każdego narożnika nasz przygotowany kwadrat. Dekorujemy wystające skrzydełka, a następnie zawijamy na ołówek, tak aby rysunki na skrzydełkach były widoczne. Podklejamy je skrzydełka tak, aby się nie rozwijały i już – gotowe.

W środku rysujemy świąteczny motyw. Wystarczą kolorowe kropki i mamy bombki lub światełka. Marchewka i oczka przypomną nam o bałwanku. Rogi i czerwony nos to oczywiście renifer Rudolf. Na kartce może też być kilka kolorowych prezentów, czy choinek. Możemy środek kartki narysować, namalować albo wyciąć z papieru i wykleić.

świąteczne kartki

Trzymaliśmy się zasady – mniej znaczy więcej 🙂 Jeśli mamy bogato zdobioną ramkę, to dla równowagi, rysunek w środku, jest bardziej oszczędny. Bawimy się niedomówieniami, zostawiamy nasz rysunek z uczuciem niedosytu, z poczuciem, że jeszcze można by coś tu dorysować.

Instrukcję w formie filmu znajdziecie na youtubie