Ptaszki z papierowych kubeczków

Square

Ptaszki z papierowych kubeczków. Taka prosta zabawa, bez skomplikowanych narzędzi. Mamy jakiś pomysł i materiały, ale tak naprawdę dzieci mogą tworzyć, co tylko przyjdzie i mi do głowy. To na przykład jest Pająk Kosmita.

Potrzebny nam będzie papierowy kubek, druciki kreatywne, piórka, oczka, flamastry, sznurek… ale możemy też wykorzystać ścinki tkanin, bibułę, kolorowy papier.

ptaszki z papierowych kubeczków

Kubeczek odwracamy do góry dnem i okręcamy drucikiem. Dzieci spokojnie dadzą sobie z tym rade. Niektóre na początku nie wiedzą, jak wyginać, jak łączyć… możemy pokazać dzieciom, że nie wymaga to wiele siły. Sama zabawa drucikami kreatywnymi jest bardzo wciągająca. Choć zamysłem warsztatów było tworzenie ptaszków z papierowych kubeczków, to dzieci świetnie bawiły się już na etapie skręcania drucików. Tworzyły kwiaty, pająki i dinozaury.

ptaszki z papierowych kubeczków

Kiedy już okręcimy drucik wokół kubeczka, to wtykamy za niego piórka. Dzieci mogą je dzięki temu przymocować bez użycia kleju. Dziób możemy narysować lub wyciąć z papieru. Podobnie z oczami – możemy użyć gotowych lub narysować je.

ptaszki z papierowych kubeczków

Jeśli przez dno przeciągniemy sznurek, to możemy zawiesić naszego ptaszka, a jeśli sznurek będzie bardzo długi i będzie wystawał poza kubek od spodu, to możemy z końcówek zrobić nóżki ptaszka. Wystarczy, że do sznurka dzieci przyczepią po małym kawałku drucika.

ptaszki z papierowych kubeczków