Prezent na Dzień Taty

Square

Dzień Taty już pojutrze. Na zajęciach robiłam z dziećmi prezenty, które od razu były też laurkami.

To niezawodne kupony! Robię je co roku na dzień dziecka, ale czemu nie wykorzystać ich przy innej okazji?

Kupony dla taty

Po pierwsze tworzymy kopertę – opakowanie prezentu. Robiłam kupony z przedszkolakami i dzieci same dały radę zrobić wszystko.
Kartkę A4 składamy na pół i dwie krawędzie sklejamy. Tak w prosty sposób otrzymujemy kopertę. My rysowaliśmy na niej bardzo efektowny i prosty motyw dmuchawca. Rysujemy łodygę i krótkie krzyżujące się kreski. Dookoła kolorowe kropki. Literka po literce dzieciom udało się napisać DLA TATY.

Następnie z dziećmi zrobiliśmy kupony. Kartkę A4 złożyliśmy na pół, jeszcze raz na pół i jeszcze raz na pół. Po rozłożeniu widzimy kartkę podzieloną na 8 części. Po liniach rozcinamy ją nożyczkami. W ten sposób mamy 8 kuponów.

Jest kilka wspólnych pomysłów, które pewnie są uniwersalne, ale każde z dzieci wymyślało hasła skrojone pod swojego własnego tatę.

Przedszkolaki nie robiły opisów kuponów a jedynie rysowały symboliczny obrazek.

Pomysły na kupony:

–  zrobię herbatkę,

– zrobię wodę z miętą i cytryną,

– opowiem Ci bajkę na dobranoc,

– pójdziemy na wspólny spacer,

– masaż łaskotkowy,

– zrobię coś za Ciebie.

Na kuponie dzieci rysują symboliczny obrazek. Jeśli coś jest niejasne, to zawsze mogą wszystko osobiście opowiedzieć.

Słoik pełen miłości

 

Takie słoiki robiliśmy na Dzień Mamy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taki słoik dzieci przygotowały na Dzień Taty.

Do słoika wkładamy małe karteczki, na których piszemy lub rysujemy miłe hasła. Począwszy od uśmiechu, serduszka, przez Kocham Cię, po „lubię kiedy mi czytasz”, „lubię Twoje naleśniki”. Pomysłów może być wiele.

  • Słoik pełen miłości