Zabawka salamandra z Krainy Lodu 2

Square

Obejrzeliśmy Krainę Lodu 2 zaraz po świętach. Dzieciaki były jak zaczarowane, a i ja przyznam, że obejrzałam z przyjemnością. Kiedy zapytałam o najlepszy moment Krainy Lodu 2 to zgodnie powiedzieli, że sceny z salamandrą. Kiedy wyszukałam w internecie jak się nazywa salamandra z Frozen 2, to wyskoczyło mi Bruni. Imię  w filmie się nie pojawia, ale strona fandomowa jest niezawodna. No i oczywiście zabawka salamandra z Krainy Lodu 2 także była poszukiwana 😉

Zabawki filmowe

Oczywiście chęć posiadania Bruni była ogromna 😉 Nie lubię kupować zabawek, a już na pewno nie pluszaków i w dodatku tak bez okazji i nie z drugiej ręki. Każda taka chwilowa zachcianka najczęściej po jakimś czasie ląduje w pudle z zabawkami jako łapacz kurzu. Kiedy dzieciaki dostają dużo zabawek na co dzień, przestają je szanować, to naturalne, kto by szanował coś, co w każdej chwili można sobie pójść i kupić. Raz, że wyrzucamy po prostu pieniądze w błoto, nie uczymy dzieci szacunku do posiadanych rzeczy, to przyczyniamy się do nakręcania tej chorej konsumpcyjnej maszyny. Z drugiej strony, jak tu odmówić dziecku… ale salamandra i to taka jak Bruni na razie nie do znalezienia na pchlich targach, czy w ciucholandach. No więc w takiej sytuacji albo robimy coś razem albo… ćwiczymy umiejętność czekania. Jeśli mogę sama taką zabawkę, jak zabawka salamandra z Krainy Lodu 2, czy na przykład zabawka leming z Grizzy i Lemingi, to wtedy robię. Dzieci widzą ile zajmuje to czasu, ale też widzą, że robię to z materiałów, które mam w domu, bez kupowania. Jeśli takiej zabawki nie jestem w stanie zrobić, bo to na przykład lego, czy coś w tym stylu, to albo trzeba poczekać, aż uda się uzbierać w skarbonce albo poczekać na urodziny, czy inną okazję. Czasem czas weryfikuje takie „ja chcę”.
To była jednak ta sytuacja, kiedy można było podjąć się zrobienia salamandry Bruni. I jak to w takiej sytuacji – najbardziej lubię skarpetki. Raz, że zawsze są w domu 😉 a dwa, że można je dość dobrze i prosto modelować.

Jak zrobić salamandrę z Krainy Lodu 2?

Potrzebne nam dwie skarpetki stopki w kolorze niebieskim, granatowym czy fioletowym.
Wata lub kulka silikonowa do wypełnienia.
Ruchome oczy lub dwa białe pomponiki i małe czarne kółeczka.
Kawałeczek filcu na pazury.
I to w zasadzie wystarczy, ale można jeszcze zrobić jasny brzuszek i płomienie na grzbiecie.
Do tego użyłam wełny czesankowej na brzuch i grzbiet, którą przyczepiłam specjalną igłą do filcowania na sucho. Można wykorzystać miękki filc lub dzianinę na jaśniejszy brzuszek i na przykład jakieś różowe futerko na płomienie na grzbiecie.

Zabawka salamandra Bruni krok po kroku:

Skarpetki przekręcamy na lewą stronę. Z jednej skarpetki robimy cztery łapki, ogon i głowę. Najpierw obszywam odpowiednio części a potem wycinam.
wykrój
Obszyte części nie mają dziurek do wywleczenia na prawą stronę, więc robię niezbyt duże dziurki nożyczkami i przekręcam. Wypycham wszystkie elementy.
kształt
Z drugiej skarpetki robię tułów, wykorzystuję część przy pięcie, aby zrobić długą i wąską szyję. (Skarpetka po wypchaniu rozciąga się i jest szersza). Obszywam tułów, wycinam, robię dziurkę, przekręcam na prawą stronę i wypycham.
łączenie
tułów
Szyję wkładam w otwór w głowie i przyszywam.
głowa
Doszywam łapki i ogon.
łapki
Obszywam nieco brwi, aby nadać kształt twarzy. Początkowo obszyłam też buzię, ale wyglądała jak pirania… więc sprułam i zostawiłam gładką.
salamandra z krainy lodu 2
salamandra z krainy lodu 2
Buzię robi granica między wełną a skarpetą. Można też wykorzystać do tego miękki filc i dzięki brzuszkowi uzyskać granicę, która zrobi nam buzię.
Na koniec płomienie. Jakoś tak się rozpędziłam z tą wełną, ale równie dobrze można zostawić samą skarpetę.
I tak powstała zabawka salamandra z Krainy Lodu 2
zabawka salamandra z krainy lodu 2
I krótki filmik krok po kroku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.