9 pomysłów na proste ozdoby choinkowe dla dzieci

Square

Najprostsze pomysły zawsze zachęcają do wspólnego tworzenia, łatwiej wtedy o sukcesy, a co za tym idzie – o wpadnięcie w twórczy szał 🙂 Proste ozdoby choinkowe dla dzieci – idealne na grudniowe popołudnia. Poniżej moich dziewięć ulubionych pomysłów na proste ozdoby choinkowe.

1. Bałwanek z krążków drewna

Dwa niewielkie krążki drewniane sklejamy klejem na gorąco. Z tylu doklejamy sznureczek. Malujemy na biało (np. farbą plakatową) i dodajemy po wyschnięciu szczegóły. Takie krążki drewna (szczególnie te małe – o średnicy 1-2 cm) – można kupić za niewielkie pieniądze.

Balwanek z krążków drewna

2. Renifer z drewnianego krążka

Bardzo prosta ozdoba choinkowa – na krążek drewna naklejany oczy, pompon i rogi z papieru.

Renifer z krążka drewna

3. Cukrowa laska z koralików

Proste ozdoby choinkowe dla dzieci mogą być także bardzo słodkie z wyglądu. Taka cukrowa laska z koralików nie jest trudna, ale musimy mieć odpowiednio dużo materiałów. Na połowę drucika kreatywnego (ok. 15cm) nawleczemy ok. 25 sztuk koralików akrylowych o średnicy 6 mm.

Cukrowa laska z koralików

4. Zawieszki ze sklejki ozdobione decoupage

Decoupage w tej najprostszej wersji świetnie nadaje się na efektowne i proste ozdoby choinkowe dla dzieci. Wystarczy kilka elementów ze sklejki – serduszka, bombki czy inne wzory, ozdobne serwetki i zwykły bezbarwny klej PVA (taki jak do popularnych slime). Więcej o decoupage jest tutaj.

Zawieszka decoupage ze sklejki

5. Proste ozdoby choinkowe dla dzieci – z patyczków po lodach

Jeśli przez lato nie zbieraliśmy patyczków, to nic straconego, można je normalnie kupić – wystarczy wyszukać pod patyczki do lodów albo patyczki laryngologiczne.

Z patyczków po lodach możemy zrobić różne ozdoby – choinki, renifery albo mikołaje. Więcej szczegółów tutaj.

Proste ozdoby choinkowe z patyczków

6. Krasnoludki z drucików kreatywnych i koralików

Druciki kreatywne lub wyciory do fajek świetnie nadają się do robienia laleczek i kukiełek. Wystarczy dodać drewniany koralik jako główkę i kawałki filcu na ubranka i możemy wyczarować krasnoludki. Więcej szczegółów tutaj.

Krasnoludki na choinkę

7. Aniołki z drewnianych koralików

Duże drewniane koraliki posłużyć tez mogą jako główki aniołków. Sukienki i skrzydła możemy zrobić z papieru lub serwetek papierowych. Więcej szczegółów tutaj.

Aniołki z koralików

8. Pompony na choinkę

Włóczka i tekturka albo nawet widelec, tyle wystarczy aby zrobić pompon. Pompon to świetna alternatywa dla bombek – szczególnie gdy w domu mamy małe dziecko lub kota… Więcej szczegółów tutaj.

proste ozdoby choinkowe

9. Proste ozdoby choinkowe dla dzieci – z masy porcelanowej

To niezwykle prosta i efektowna masa, z której możemy wycinać foremkami kształty. Gotowe można ozdabiać flamastrami, malować, ale i zostawione bez niczego prezentują się bardzo ładnie. Więcej informacji tutaj.

Ozdoby choinkowe z masy porcelanowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.