Malowanie ubrań

Square
Deszczowe popołudnia, długie wieczory… i gdyby nie szkoła, to mogłabym powiedzieć, że w końcu dzieciaki więcej siedzą w domu i mają czas na radosną twórczość… Czasu nie ma niestety zbyt wiele, ale takie zabawy – jak malowanie ubrań – trochę twórcze, a trochę praktyczne, sprawdzają się wtedy całkiem nieźle.
Na szczęście da się jeszcze wygospodarować jakieś wolne chwile i stworzyć chociażby coś dla siebie. Zmalować koszulkę, spodnie czy chociażby zrobić sobie kolczyki. O kolczykach własnoręcznie robionych pisałam już wcześniej. Dziś trochę o ciuchach.

Malowanie ubrań

Nie od razu Rzym zbudowano. Często te pierwsze koszulki czy malowane ciuchy nie będą spełniały oczekiwanego efektu. Warto wprawić się na za małych ciuchach z wakacji. To także fajna zabawa w stylu Dnia Kropki. Możemy zacząć od kolorowych koszulek w kropki.
malowanie ubrań
Czasem chodzi po prostu o to, że chciałoby się mieć koszulkę z ulubionym bohaterem, ale nie zawsze są takie dostępne. Czasem są bardzo drogie, a czasem po prostu zamiast kupować kolejny ciuch, lepiej, taniej, i z korzyścią dla środowiska naturalnego – jest przerobić ciuch stary. Malowanie ubrań w służbie Ziemi!

Czym malować ubrania?

Można użyć farb do tkanin lub flamastrów (do tkanin lub po prostu markerów permanentnych). Producenci zalecają utrwalenie farb żelazkiem. Należy postąpić według instrukcji. Ciuchy ze zdjęć były malowane farbami Pebeo. Bardzo dobrze się trzymają, mają ładne kryjące kolory i są wydajne, ale jeśli macie jakieś dobry typy, to piszcie w komentarzach.

Jak malować ubrania?

No i tak – można zacząć od prostych form i rysować patrząc na obrazek np. w telefonie. Jeśli jednak nie czujemy się pewnie, to można wydrukować obrazek na kartce, podłożyć pod materiał i wtedy rysować/malować po konturze.
To oczywiście sprawdzi się tylko w przypadku toreb płóciennych, czy białych koszulek. Możemy jednak wyciąć kształt i zrobić sobie szablon do odmalowania.
Staramy się nie nakładać za dużo farby – to ważne w przypadku dzieci, bo wtedy materiał stanie się gruby i sztywny.
W przypadku flamastrów możemy malować kilka warstw, aby uzyskać mocniejszy kolor.
malowanie koszulek
Co możemy malować? Kieszenie na dżinsach, koszulki, torby, motywy na trampkach… czyli wszystko! Warto jednak zrobić najpierw kilka prób  na rzeczach mniej wartościowych, a następnie nanieść wzór na właściwą rzecz.
malowanie ubrań
Zarówno taka pomalowana koszulka czy torba to świetny pomysł na prezent własnoręcznie robiony. Tak samo jak samodzielnie skompletowany zestaw „malowanie ubrań”- farby plus rzecz do pomalowania. Malowanie ubrań to świetny pomysł na prezent DIY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.