Prezenty własnej roboty – od starszych dzieci

Square

Jak wiemy prezentem może być wszystko, a podobno zawsze najlepszym jest książka 😉  Młodszym dzieciom często wystarczy tylko rzucić hasło, a już siadają i robią rysunki, laurki, liściki… dołączają do tego kamyczki, patyczki itp… a co ze starszymi dziećmi. Tymi, które lubią i chcą dawać prezenty własnej roboty, ale wyrosły już z laurek? Poniżej kilka propozycji przetestowanych przez starsze dzieciaki. Nadają się także świetnie dla dorosłych.

Prezent urodzinowy w ramce

Wykorzystaliśmy go na okrągłe urodziny – 70 dziadka. Zasada jest prosta – uzyskujemy wiek z banknotów i dopisujemy „to wcale nie tak dużo.” np. Tato – 4o to wcale nie tak dużo… Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać na mniej okrągłe rocznice i dodać monety 😉 Banknoty klejone lekko w rogu na klej w sztyfcie. Monety polecam kleić klejem na gorąco lub klejem magik (poczekać aż wyschnie).

prezent własnej roboty

Słoik pełen szczęścia

Szczegółowo o słoiku pisałam tutaj. Do słoika wrzucamy zwinięte karteluszki z różnymi miłymi słowami i dobrymi myślami. Może być to prezent od jednej lub kilku osób. To proste teksty, które mogą nawiązywać do wspólnych działań, wspomnień np. „lubię Twoje naleśniki” albo „miłego dnia”, „uśmiechnij się”, „myślę o Tobie”, a może coś jeszcze bardziej osobistego. Jeśli relacje nie są zbyt zażyłe, to możemy zrobić słoik z pomysłami „na nudę”, „na niepogodę”, „na kiepski humor” – np. „a gdyby tak wypić kawkę”, „spróbuj pocałować się w łokieć”, „jak nazywa się kot złomiarza? …. (puszek)”. itp. W takich karteluszkach cenię sobie, kiedy są pisane odręcznie, a nawet kiedy zawierają proste i to bardzo proste rysunki, wtedy naprawdę miło się to czyta.

Książka z niespodzianką

To może być sposób na prezent z zaskoczenia. No bo jak już wspomniałam i co wiadomo powszechnie – książka jest najlepszym prezentem… ale jeśli chcemy zrobić komuś niespodziankę, to do książki możemy coś włożyć, wręcz w książce ukryć. To może być mały prezent, jakaś bransoletka, liścik albo bon upominkowy (do księgarni na przykład).

W tym wypadku żadna książka nie ucierpiała – to zniszczony odrzut z biblioteki. Warto podejść i zapytać, czy nie mają zniszczonych, wybrakowanych książek.

Wycinamy w niej strony (po kilka, nożykiem od linijki). Następnie sklejamy strony ze sobą, możemy całość polakierować a na ostatniej widocznej stronie wykleić kolaż ze słów, które nam zostały na wyciętych kartkach (niczym „wycinki z termosu”). Możemy zachować oryginalną okładkę, a jeśli jest zniszczona – stworzyć własną.

książka z niespodzianką

Gazeta okolicznościowa

O tworzeniu gazetek pisałam wcześniej tutaj. Możemy zrobić ją wspólnie z innymi osobami. Użyć wspólnych zdjęć. Możemy też wmontować zdjęcie obdarowywanej osoby w jakiś kolaż.

Kartka DIY gazeta

Bukiet zdrapek

Duży element ryzyka, bo może się okazać, że żaden los nie wygra. Takie bukiety często daje się na ślubach, jako dodatek do głównego prezentu. Instrukcję wykonania bukietu zamieściłam wcześniej.

bukiet ze zdrapek

Jak zapakować pieniądze

Czasem chcemy dać pieniądze, ale jak to zrobić, żeby jednak trochę śmiechu było…

Oprawione w ramkę

Można złożyć/nałożyć na siebie sześć banknotów 10 zł tak, że na pierwszym widać 10, a na pozostałych pięciu tylko 0) lub trzy banknoty 100 zł (zależy ile chcemy dać w prezencie 😉 I dodać dopisek – Twój pierwszy milion (1000000).

jak dać pieniądze

Można postąpić, jak w pierwszym pomyśle – czyli oprawić w ramkę okrągłą kwotę i doczepić młoteczek na sznurku. Wtedy należy po prostu dopisać „zbić w razie potrzeby”.

Można też rozmienić na monety, wpakować do bawełnianego woreczka z eleganckim znaczkiem $ – jak to w komiksach bywało i dopisać „Kasa na pierwszy transfer piłkarski”, czy coś innego oddającego zainteresowania obdarowywanego.

jak dać pieniadze

To śmieszne imprezowe sposoby, ale nie sprawdzą się na weselu. Tu jednak państwu młodym zawsze łatwiej i wygodniej zebrać koperty, niż bawić się w rozbijanie ramek. Jednak kwestia kasy na weselu to problem dorosłych, a nie starszych dzieci, więc im można spokojnie dać do zrobienia bukiet zdrapek.

Natomiast o exploding boxach – dobrych na każdą okazję oraz kuponach pisałam już wcześniej 🙂

exploding box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.