kwiatowa wróżka koralik tiul

Kwiatowa wróżka – koralik i tiul

Na pikniku z okazji Dnia Dziecka robiliśmy kwiatowe wróżki oraz piratów. Tych wróżek wyszło ponad 250, do tego coś koło 30 piratów, jeden Miś, jeden Batman, kilku Panów Kuleczków… czyli skala dość duża.

kwiatowe wróżki tiul koralik

pirat koraliki

Dlatego konieczna była prosta konstrukcja, ale też taka, która dawała swobodę tworzenia. Ponieważ w przypadku dzieci sam proces tworzenia, próbowania, kombinowania jest ważniejszy niż efekt końcowy. Dzieci bawią się tworząc, a taka swobodna kreatywna zabawa jest najbardziej rozwijająca. Z drugiej strony na tego typu warsztatach dzieci koniecznie chcą coś zrobić, coś co można od razu wziąć i cieszyć się efektem. Zawsze wszystkie przypinki, zawieszki, breloczki cieszą się największym powodzeniem.

Dlatego chcąc pogodzić te wszystkie warunki musiałam opracować taką konstrukcję, która pozwoli na twórczą samodzielność, a jednocześnie nie będzie zbyt skomplikowana.

Kwiatowa wróżka z koralika i tiulu

Kwiatowa wróżka to tak naprawdę duży drewniany koralik połączony z tiulowym pomponem. Wszystko połączone jest drucikiem – cienkim drucikiem lub drucikiem kreatywnym.

Jeśli użyjemy małych koralików – 10-15 mm, to możemy zrobić małe naszyjniki albo nawet kolczyki. Wtedy tiul owijamy wokół 2 palców.

Jeśli użyjemy dużych koralików 20-25 mm, to możemy zrobić duże zawieszki, breloczki. Wtedy tiul owijamy wokół całej dłoni.

kwiatowe wróżki koralik tiul

Drucik składamy na pół. Jeśli wróżka będzie breloczkiem, to przewlekamy przez niego zawieszkę do breloczka. Jeśli będzie naszyjnikiem to możemy przewlec kółeczko lub zrobić pentelkę z drucika przez którą przewleczemy tasiemkę. Następnie składamy oba końce drucika razem, ale nie skręcamy, nawlekamy koralik.

kwiatowe wróżki koralik tiul

Tiul okręcamy kilka razy na dłoni (4-7 razy) i zdejmujemy.

kwiatowe wróżki koralik tiul

Wkładamy między druciki, skręcamy je mocno, aby trzymały tiul. Wystające części drucika możemy obciąć lub zakręcić i schować do środka główki.

kwiatowe wróżki koralik tiul

Zawinięte boki tiulu rozcinamy, dzięki temu tworzy się pompon.

kwiatowe wróżki koralik tiul

Następnie malujemy flamastrami lub farbami oczy i włosy.

kwiatowe wróżki koralik tiul

Jeśli zamiast pompona damy drugi koralik, to możemy tworzyć ludziki, jakie tylko chcemy. Możemy też przyczepić włosy z włóczki, zrobić kokardę z tiulu. z drucików lub sznureczków możemy zrobić ręce i nogi, a i drugi koralik możemy dołożyć jako tułów. To już dowolne wariacje na temat podstawowej wróżki.

kwiatowe wróżki koralik tiul

kwiatowe wróżki koralik tiul

kwiatowe wróżki koralik tiul

 

 

No Comments

Leave a Comment