Pomysły na papierowe kubeczki

Square

Papierowe kubeczki to bardzo wdzięczny materiał twórczy. Jak to kubeczek, można coś włożyć, można postawić do góry nogami. I jak to papier – można ciąć, wycinać, kolorować. Poniżej pomysły na papierowe kubeczki, coś dla najmłodszych i coś dla starszych. Można użyć kubeczków małych (100 ml) jak i standardowych (200 ml), czy zdecydowanie większych (500 lub 700 ml). Jeśli chcemy zrobić coś na zajęciach, to kubki niedrogo możemy kupić w większej ilości. W warunkach domowych możemy wykorzystać wcześniej używane i umyte kubeczki.

Wiatrak z papierowego kubka

pomysły na kubeczki papierowe

Potrzebne materiały:

  • papierowy kubeczek,
  • kolorowy papier do wycięcia skrzydeł wiatraka,
  • pinezka,
  • kawałek korka lub plasteliny,
  • flamastry lub farby.

Kubeczek dekorujemy flamastrami lub farbami. Możemy narysować drzwi, okna, wóz z ziaren do zmielenia. Możemy też wyciąć w kubeczku drzwi i okna.

Z papieru wycinamy dwa dłuższe paski i odpowiednio je modelujemy. Paski przyczepiamy do kubka przy pomocy pinezki i zabezpieczamy drugą stronę plasteliną lub korkiem.

Papierowy kubek do nauki angielskiego

Kiedyś zrobiliśmy pudełko do nauki angielskiego, teraz znów czas na te same szkolne tematy. Tym razem zamiast pudełka, wykorzystałam kubeczek. Na kubeczku piszemy orientację względem kubka (in, behind, in fron of, next to, under, on), wycinamy też kształty (np. buzie z papieru).

papierowy kubek

papierowy kubek

papierowy kubek

Kino z papierowego kubka

papierowy kubek

Tu wykorzystamy dwa identyczne  kubeczki, flamastry i nożyczki.

W jednym kubeczku wycinamy dziurę, to będzie ekran naszego kina. Dziurę można wyciąć ostrymi nożyczkami do paznokci lub nożykiem. Wkładamy do środka nasz drugi kubek i lekko ołówkiem zaznaczamy sobie na jakiej wysokości jest okienko.

papierowy kubek

Wyjmujemy wewnętrzny kubeczek i rysujemy na nim naszą historyjkę. Wkładamy ją do środka i przekręcając kubeczek, opowiadamy historię.

Nastroje na papierowym kubku

Tu postępujemy tak, jak w przypadku kina. Z tym, że na wewnętrznym kubku malujemy buzie wielkości naszego otworu. Wkładamy do środka kubek i możemy demonstrować nasz nastrój.

Doniczka z papierowego kubeczka

Możemy w ten sposób wykonać doniczkę, w której naprawdę będą rosły roślinki. Instrukcję znajdziecie tutaj – http://zrobtosamki.pl/2019/03/kolorowe-doniczki-z-kubeczkow/

Domek dla ptaszka z papierowego kubeczka

domek dla ptaków z papieru

Bardzo lubię ten  domek, powstał z papierowego pudełka, a dach z talerzyka. Instrukcję znajdziecie tutaj – http://zrobtosamki.pl/2018/10/domek-dla-ptakow-z-papieru/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.