Jabłka z papieru

Square

To się nadaje na żenujący żart prowadzącego: Jabłka z papieru? – Papierówki. 😉 a tak naprawdę chodzi o jabłka na papierowym talerzyku.

Jabłka – zdrowe, smaczne, niedrogie, jak tu ich nie kochać? Każdy sposób, nawet plastyczny, na bliższy kontakt z owocami i warzywami, jest wart zachodu.

Jabłka z papieru

Oto prosty przepis na jabłka na talerzu. Papierowy talerzyk malujemy na czerwono. Użyłam farby akrylowej, bo tej mam akurat w nadmiarze, ale może być też plakatówka. Można też kupić od razu czerwone papierowe talerzyki, ale różnica w cenie jest ogromna.

Z zielonego papieru wycinamy listki i doklejamy do jabłka. No i ogonek.

Na koniec dokładamy robaczka. Nacinamy nasze jabłko tak, aby można było włożyć do środka robaczka. Robaczek może być z patyczka do lodów albo z papieru zwiniętego w harmonijkę.

Możemy też zrobić muchę dyndającą na sznurku (tzn. latającą) albo gąsienicową przeplatankę.

Jabłkowa magia

1. Jeśli położymy przed kimś całe jabłko, jest duża szansa, że go nie ruszy. Jednak jeśli stawiamy miskę jabłek pociętych na cząstki, to w jakiś tajemniczy sposób one znikają.


2. Jeśli straszną niechęć wzbudzają zbrązowiałe cząstki, to wystarczy po pokrojeniu wysmarować je sokiem z pomarańczy (albo cytryny tylko wtedy będą kwaśne).


3. Jeśli zastanawiasz się jak namówić dzieci do jedzenia jabłek, to chrup jabłka przy nich. Dzieci nie zawsze słuchają, ale bardzo często naśladują dorosłych.

Jedzcie jabłka!

jabłko z papieru jabłko z papieru jabłko z papieru jabłko z papieru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.