Królik wielkanocny prosty

Małe dekoracje wielkanocne

Dzisiaj garść mini form. Dosłownie garść, bo można je wszystkie razem zmieścić w dłoni. Jest tu prosty królik do szycia, królik z drucików, kurczaczek z pompona, króliczek ze spinacza i króliczek z patyczka od lodów, a i jeszcze królik z filcu bez szycia.

To pomysł na zajęcia, w czasie których możemy rozłożyć na stole – druciki kreatywne, pompony, ruchome oczka, filc, drewniane koraliki i ze wszystkich tych materiałów będziemy tworzyć dekoracje wielkanocne. Najlepiej sprawdzi się tu klej introligatorski (magik).

Możemy także wykorzystać pompony z włóczki oraz filc.

Królik z filcu bez szycia

Królika najwygodniej zrobić z miękkiego filcu. Z jednej strony łatwo wyciąć odpowiedni kształt, materiału nie trzeba obszywać, a z drugiej łatwo jest go formować. Takiego królika możemy też zrobić z tkaniny, a zamiast główki z paska z filcu można użyć dużego drewnianego koralika.

Króliczek z filcu bez szycia

Wycinamy pasek z filcu, którego końce się zwężają oraz drugi węższy i krótszy. Dłuższy pasek składamy na pół, przewiązujemy krótszym tworząc twarz. Naklejamy ruchome oczka i pompon jako nos. Naklejamy pompon z tyłu, to będzie ogonek.

Odpowiednio szeroki dół pozwoli nam wykorzystać królika jako pierścień do serwetek.

Królik z drucików i koralików

Drucik kreatywny składamy na pół. Dwa końce zaginamy i skręcamy ze sobą tworząc uszy.

Nawlekamy dwa koraliki i podciągamy aż do uszu. Drucik na który nawlekliśmy rozcinamy na pół. To będą nogi, musimy je wymodelować – przycinamy, zaginamy. Z kawałka drucika robimy łapki (okręcamy drucik między brzuszkiem a głową). Rysujemy ołówkiem buzię.

królik z drucików i koralików

Prosty królik do szycia

prosty królik do szycia

Starsze dzieci spokojnie mogą uszyć całego królika. Młodszym można zszyć tułów i uszy. Następnie wypełniamy królika – watą (lub kulką silikonową) albo nasionkami i zaszywamy dół. Następnie możemy zebrać dwa rogi i przyszyć na środku, dzięki temu powstanie nam szeroka podstawka na której królik może stać. Młodszy dzieci, które nie chcą szyć, mogą skleić dół przy użyciu filcu samoprzylepnego. Doszywamy lub doklejamy pompon na nos, możemy dokleić oczy samoprzylepne.

Zając ze spinacza

Spinacz staje się tu głową zająca – musimy dokleić oczy, nos i wąsy. Pompon, który ma być nosem naklejamy bliżej krawędzi. Jeśli nakleimy go idealnie na środku, to przy otwieraniu spinacza odpadnie nam. Taki królik możemy być dekoracją do rzeżuchy – możemy go przypiąć do naczynia.

zając ze spinacza

Zając z patyczka do lodów

Potrzebny nam będzie patyczek do lodów, najlepiej wyprofilowany, w kształcie ósemki. Naklejamy z tyłu uszy z filcu a z przodu nos i oczy.

królik z patyczków

 

Kurczaczek z pompona

Dość uroczo wyglądają takie małe ptaszki, ale najlepiej, jeśli oczy mają zrobione z małych koralików. Możemy też zrobić im domki.

kurczaczek z pompona

domek dla ptaków z papieru

Małe formy, to świetna zabawa w wymyślanie, kreowanie i konstruowanie nowych pomysłów.

No Comments

Leave a Comment