grizzy and the lemmings costume

Strój leminga i maski karnawałowe

Co roku w temacie strojów na bal karnawałowy dostaję zupełnie nowe zadanie. W tym roku jest to strój leminga, małego niebieskiego gryzonia z bajki „Grizzy i lemingi”. Nasze wcześniejsze pomysły znajdziesz tutaj.

Strój leminga

Lemingi to małe, zabawne gryzonie, które prześcigają się w złośliwościach z niedźwiedziem Grizzy. Obie strony zaś próbują zdobyć słoik czekoladowego Yummy.

Lemingi mają charakterystyczne buźki, białe duże zęby i białe duże oczy. Oczy, zęby i nos z filcu naszyłam na kaptur niebieskiej bluzy. Natomiast słoik uszyłam z białej bawełny, wypchałam kulką silikonową i narysowałam wszystko flamastrami. To strój z kategorii „szybka akcja”. Wykorzystanie kaptura na zrobienie „drugiej twarzy” jest bardzo wygodne. Przydaje się też w sytuacji, kiedy dziecko nie lubi i nie ma ochoty zakładać maski.

grizzy and the lemmings costume

Maski karnawałowe

Są jednak dzieci, które lubią maski i mają ich mnóstwo na każdą okazję.

Maskę możemy zrobić sami z kartonu lub filcu. W przypadku dzieci odległość między kącikami oczu to 4cm, a szerokość otworu na oko to około 2,5cm. Korzystając z takich proporcji możemy stworzyć maskę niemal każdego zwierzaka.

Maski do zabawy możemy zrobić także z małych papierowych talerzyków jednorazowych.

Innym uniwersalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie opaski do włosów. Wystarczy doszyć lub dokleić do niej odpowiednie uszy z filcu lub tektury i mamy gotowe zwierzę. Nosek i wąsy możemy domalować kredką do oczu.

maski karnawałowe

No Comments

Leave a Comment