Robaczki z patyczków

Robaczki ze spinaczy i patyczków

Po ciepłym weekendzie zachciało nam się już wiosny… Słońca, kwiatów i robaczków 😉 Robaczki są bardzo wdzięcznym tematem. Kiedyś wzięliśmy na warsztat pająki, a tym razem robimy robaczki z patyczków.

Jeśli nie pałacie wielką miłością do owadów, to polecam serię filmów „Robaczki z Zaginionej Doliny” – „Miniscule” To zabawny i pięknie zrealizowany serial dla dzieci (a także film pełnometrażowy, a niedługo nawet wchodzi do kin druga część).

Robaczki ze spinaczy i patyczków

Do tworzenia robaczków wykorzystaliśmy:

  • patyczki do lodów,
  • spinacze do bielizny,
  • pompony,
  • druciki kreatywne,
  • ruchome oczy,
  • kawałki tiulu i filcu,
  • klej magik.

To w zasadzie jeden z takich projektów, które lubię najbardziej. Dużo i kolorowo na stole, jakiś element inspirujący, a potem tworzymy, próbujemy, znów tworzymy…

Tym razem elementem inspirującym był hiacynt i przekwitłe tulipany 😉 To one były scenerią dla tworzonych robaczków. Robaczki ze spinaczy świetnie nadają się do przyczepiania – do zasłon, bukietów, patyków w wazonie. Natomiast robaczki z patyczków świetnie wbijają się do doniczek…

Robaczki z patyczków do lodów

Robaczki z patyczków były najprostszym odwzorowaniem naszych świątecznych reniferów.

Robaczki z patyczków

Patyczki kolorujemy flamastrami. Następnie okręcamy drucikiem kreatywnym – to będą czółka, doklejamy na dużą ilość kleju magik pompon i zostawiamy do wyschnięcia (zostawiony w spokoju do wyschnięcia naprawdę dobrze trzyma). Do pomponowej głowy doklejamy oczy. Do patyczka możemy dokleić też skrzydełka. Najprościej zrobić tak pszczołę, biedronkę, ale mamy i jeża…

Robaczki ze spinaczy

Tu podobnie – malujemy spinacze flamastrami. Mój faworyt to konik polny! Efekt konika uzyskamy dzięki odnóżom z drucika kreatywnego.

świerszcz ze spinacza

Możemy mu dokleić skrzydła.

Ze spinaczy możemy zrobić pszczoły, ważki, motyle, czy gąsienice. Możemy robić skrzydełka bez klejenia – wystarczy spinaczem złapać kawałek tiulu lub drucik kreatywny. Lub przykleić skrzydła z filcu.

robaczki ze spinaczy

Na spinacze możemy naklejać pompony – używając kleju na gorąco mamy efekt natychmiastowy, ale wymagana jest pomoc dorosłego. Jeśli użyjemy kleju magik, to koniecznie musimy zostawić naszego robaczka w spokoju do wyschnięcia. Tak możemy zrobić pająka, mrówki, gąsienice…

Robaczki z patyczków

Kwiatowa wróżka

Oczywiście do nadejścia wiosny może być potrzebna Kwiatowa Wróżka… Możemy ją zrobić na wzór laleczek z drewnianych koralików.

Kwiatowej wróżce zamiast wełnianej czapki z rękawiczki robimy wianek z drucika kreatywnego. Drucik złapie nam sukienkę w talii – robiąc za pasek, a między te elementy możemy wsunąć kawałek tiulu, który będzie skrzydłami.

Wróżkę także możemy przyczepić do spinacza.

Od razu wiosennie 🙂

Galeria robaczków

robaczki ze spinaczy

Owady ze spinaczy wykonane przez dzieci w czasie „zimy w mieście” w Centrum Kultury Wilanów:

No Comments

Leave a Comment