magnesy liście

Jesienne liście magnesy

Samoprzylepna taśma magnetyczna – to nasz hit twórczy ostatnio. Jako, że wrzesień nadszedł, to i czas na jesienne skarby zebrane podczas spaceru – kasztany, żołędzie i jesienne liście… Tym razem wykorzystaliśmy to ostatnie. Mamy jesienne liście magnesy, u nas to dekoracja i trzymadełko do listy zakupów, ale możecie zrobić sobie liście z ważnymi datami albo ze słówkami do nauczenia.

Jeśli nie macie takiej taśmy i wcale nie macie ochoty jej kupować, to nic straconego. Możecie wykorzystać stare magnesy – czasem do jakichś płatków, gazetek itd. dołączane są cienkie magnesiki na lodówkę. Można je ciąć nożyczkami i przykleić do zrobionego przez Was liścia.

magnesy

Jesienne liście magnesy

Jesienne kolory nadaliśmy liściom dzięki farbie zielonej, czerwonej i złotej (ale tylko dlatego, że nie mieliśmy pomarańczowej) 😉 to zwykłe farbki plakatowe w tubce, te nasze kupione w Pepco. Można zrobić to na dwa sposoby.

liscie magnesy

Sposób pierwszy – malowanie gąbką

Potrzebne będą:

  • Farbki plakatowe w tubce (czerwona, zielona, złota/pomarańczowa)
  • Gąbka
  • Kartki z bloku technicznego
  • Liść
  • Ołówek
  • Nożyczki (bardzo fajny efekt dają nożyczki w ząbki)

Wyciskamy nasze trzy kolory na karton, czy grubszą kartkę – to będzie nasza paleta. Dotykamy delikatnie farbek gąbką (pocięta gąbka albo zmywak do naczyń) i stemplujemy drugą kartkę. Nie możemy nałożyć dużo farby, bo nie będzie widać struktury gąbki tylko farbowe kleksy. Jeśli farby jest za dużo to możemy zrobić kilka próbnych stempli na naszej kartce – palecie i dalej już stamtąd sobie brać farbę na gąbkę.

jesienne liscie diy

Stemplujemy tak całą kartkę i zostawiamy do wyschnięcia. Kiedy wyschnie, kładziemy na niej liście i odrysowujemy. Następnie wycinamy i naklejamy kawałek magnesu.

liscie magnesy

Sposób drugi – stemplowanie liśćmi

Potrzebne będą:

  • Farbki plakatowe w tubce (czerwona, zielona, złota/pomarańczowa)
  • Kartki z bloku technicznego
  • Liść
  • Nożyczki (bardzo fajny efekt dają nożyczki w ząbki)

Malujemy naszego liścia farbą (jednym kolorem lub kilkoma)  – znów, lepiej nie dawać za dużo farby, bo wtedy nie będzie na odbiciu widać struktury liścia, aczkolwiek tu już liczy się zamysł twórcy i może wcale nie chcieć, żeby było widać.

liscie magnesy

jesienne liscie

Liść odbijamy na kartce, następnie wycinamy i naklejamy magnes.

jesienne liscie

A potem przysypujemy liśćmi lodówki, kaloryfery, piekarniki i co tam jeszcze złapie magnes. 🙂

jesienne liscie magnesy

No Comments

Leave a Comment