w czym posiać rzeżuchę

W czym posiać rzeżuchę?

Najwyższy czas na posianie rzeżuchy, jeśli chcecie mieć zielone roślinki na Wielkanoc. Rzeżucha rośnie około 5 dni (jeśli jest odpowiednio podlewana i stoi w nasłonecznionym miejscu). W tym roku zastanawiałam się w czym posiać rzeżuchę, żeby tylko uniknąć talerza czy miski obłożonej watą.

Ponieważ dzieci jest troje, a każdy chciałby posiać rzeżuchę i najlepiej jeszcze mieć kilka naczyń, to trzeba było coś wymyślić. Żeby było dużo, mało i dostępne od ręki.

W czym posiać rzeżuchę?

W skorupkach po jajkach

Możecie wykorzystać jajka na twardo i rozciąć je na pół lub ładnie rozbić wykorzystywane do czegoś jajka, a skorupki wymyć. Trzeba się pozbyć delikatnie resztek białka, które się do skorupki przykleiło. Skorupkę wyłożyć watą, zwilżyć i posiać na to nasiona. Taka skorupka może sama stać, ale możecie ją wstawić do kieliszka na jajka lub do wytłoczek na jajka.

rzeżucha w skorupce

W papierowym kubeczku po kawie

Wykorzystaliśmy wcześniej robione osłonki na kwiatki, wystarczyło tylko wypełnić je watą. Jeśli będziecie chcieli je przygotować do posiania rzeżuchy, to nawet nie trzeba ich wykładać folią (chyba, że dzieci bardzo mocno podlewają watę, to wtedy bezpieczniej jest wykleić od środka).

rzeżucha w kubku

W kieliszku do jajek

Możecie do kieliszka włożyć wspomnianą wcześniej skorupkę z watą, ale równie dobrze możecie po prostu włożyć watę. Jeśli zaś nie kieliszek, to może filiżanka?

rzeżucha w kieliszku do jajek

W misce z papier mache

Kiedy robiliśmy mini koszyczki z papier mache, to zostało nam trochę miseczek. Można do nich włożyć watę i posiać rzeżuchę.

rzeżucha w papier macheW glinianym baranku

To baranek, którego zrobiliśmy na zajęciach z ceramiki. Niby miał być na jajko, każdy zrobił swojego. A potem jakoś te baranki się porozchodziły w prezencie i ten jeden zamiast mieć w środku pisankę ma rzeżuchę. Możecie też zrobić baranka z gliny, wysuszyć i polakierować lakierem do paznokci lub zrobić baranka z gliny samoutwardzalnej.

rzeżucha w baranku

Kombinujecie w czym posiać rzeżuchę, czy tradycyjnie siejecie  na talerzyku z watą?

No Comments

Leave a Comment