Opakowania na prezenty DIY

Square

Szła Najstarsza na urodziny i tak wymyśliła, żeby popakować wszystkie części prezentu w jedno pudełko. Sytuacja wymknęła się spod kontroli i wyszła cała kolekcja. Przedstawiamy więc opakowania na prezenty DIY – pełen zestaw: kartonik, pudełko, słoik, torebki papierowe. Wszystko zrobione z rzeczy znalezionych w domu i jednej kolorowanki z McDonald’s. Efektem ubocznym jest zaczytywanie się w Fistaszkach.

Wystarczy jedna kartka A4 z motywami z filmu, komiksu itd. i możemy mieć opakowania na prezenty DIY  z charakterem. Harry Potter, dinozaury, Snoopy, Garfield czy Myszka Miki – wystarczy wygooglać, wydrukować i powycinać kilka motywów, a potem nakleić na własnoręcznie robione opakowania na prezenty.

opakowania na prezenty DIY

Opakowania na prezenty DIY – mała torebka

Kartkę A4 składamy i sklejamy wzdłuż krótszej krawędzi tak, aby łączenie znajdowało się na środku, a nie gdzieś z boku. Kartki możemy skleić taśmą klejącą lub klejem. Następnie rozkładamy dół jak na zdjęciu. Zaginamy brzegi do środka i zaklejamy szeroką taśmą klejącą. Gotowe – możemy naprodukować ich mnóstwo.

Opakowania na prezenty DIY – duża torebka

Postępujemy jak w pierwszym przypadku z tym, że używamy większych kartek – czerwony prezent, który widzicie na zdjęciu powstał z dwóch kartek A3. Jeśli chcecie mieć naprawdę dużą torbę, to zastanówcie nad wykorzystaniem papieru pakowego z rolki.

Opakowania na prezenty DIY – duże pudełko

Wykorzystujemy tu pudełko posiadane w domu – może być brzydkie, reklamowe, jakiekolwiek – byleby miało stabilną strukturę. W zależności od czasu, który posiadamy, maskujemy pudełko:

a) tylko naklejając wycięte motywy w strategicznych miejscach,

b) oklejając pudełko papierem – jeśli nie chcecie babrać się klejem, to całkiem nieźle robotę zrobi taśma dwustronna, a na papier naklejamy wycięte motywy,

c) oklejamy pudełko kawałeczkami gazety (używamy mieszanki kleju w tubce – biały/uniwersalny/do papieru – z wodą w stosunku 1:1), kiedy wyschnie malujemy go farbą – na przykład białą akrylową, na to możemy nakleić nasze wycięte motywy.

Opakowania na prezenty DIY – małe pudełko

Składamy pudełko origami według instrukcji. Jeśli chcecie zobaczyć to na filmiku, to zaparaszam na nasze instastories – filmik „pudełko”.

opakowania na prezenty DIY

Opakowania na prezenty DIY – słoik

Słoik nadaje się zarówno na „różne różności”, jak i na słodycze, czy karteczki z życzeniami – dobrymi myślami na cały rok (tylko musicie zrobić wtedy 365 pozytywnych karteczek – niekoniecznie trzeba pisać mądre sentencje, wystarczy mała karteczka z uśmieszkiem). No i oczywiści słoik nadaje się na pyszności – te zdrowsze, jak domowej roboty ciasteczka owsiane, czy suszone daktyle albo te mniej zdrowe – jak garść czekoladowych cukierków. Kiedy robiliśmy prezent typu Harry Potter, to po prostu zrobiliśmy słoik z fasolkami wszystkich smaków Bertiego Botta 😉

Zamiast kartki – gazeta

Zamiast zwykłej kartki możemy zrobić pierwszą stronę wyimaginowanej gazety – kiedyś zrobiłam już Proroka Codziennego, gazetę z Harrego Pottera. Tym razem był to lokalny kurier paleontologiczny. Szablon gazety pochodzi ze strony canva.com

Kartka DIY gazeta

Co sądzicie o takich domowych opakowaniach? 🙂 Dajcie znać w komentarzu, będzie mi bardzo miło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.