Jaskinia dinozaura

Square

Kto śledzi na facebooku i na instagramie mój czwartkowy cykl #mamawymyslaksiazki, ten wie że przechodzimy etap dinozaurów. Książki o dinozaurach to jedno, ale same dinozaury to drugie. Mamy już figurki dinozaurów, potrzebna więc była dla nich jaskinia dinozaura. Pewnie rozbudujemy ją o jakiś wulkan, a na koniec zrzucimy meteoryt 😉

Jaskinia dinozaura

To dobry punkt wyjścia do budowania całego świata, jednak sama technika jest na tyle prosta, że dzieciaki spokojnie sobie poradzą. Nie potrzeba zbyt wielu rzeczy, a jak już się zacznie tworzyć, to wyobraźnia sama podpowiada, co robić dalej.

jaskinia dinozaura

Potrzebne materiały:

  • długi karton lub kilka pudełek po herbacie,
  • papier pakowy,
  • taśma dwustronna,
  • karton na podkładkę,
  • zielony filc.

Długi karton nacinamy z frontu (w taki sposób, że wycinamy dwie ścianki i górną krawędź) i zaginamy do środka – powstaje jaskinia. Nam się udało zmieścić trzy takie jaskinie w kartonie po butelce wina. Mocujemy go pionowo na podkładce przy pomocy taśmy dwustronnej. Jeśli nie macie jednego długiego kartonu, to równie dobrze możemy nakleić jeden na drugim pudełka po herbacie. Obok niego naklejamy pudełko po herbacie z wyciętym wieczkiem.

jaskinia dinozaura

Oklejamy konstrukcję taśmą dwustronną, zgniatamy lekko kawał papieru pakowego i oklejamy nim kartony. Wykładamy kawałkami pozgniatanego i zwijanego papieru poszczególne jaskinie. Naklejamy kawał taśmy od góry wyższego kartonu do niższego i owijamy go papierem pakowym. Możemy też pooklejać dookoła naszą konstrukcję.

dinozaury zabawki

Na koniec robimy zasłony z lian z zielonego filcu – długie paski naklejamy na taśmę dwustronną.

dinozaury

Na samej górze robimy z filcu gniazdo dla pterodaktyla.

jaskinia dinozaura

Możemy oczywiście zrobić więcej roślinności, a do całości dodać prawdziwe kamienie przyklejane klejem na gorąco… Natomiast nam na razie zapału i cierpliwości wystarczyło na tyle 🙂

jaskinie dinozaurów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.