Fajerwerki praca plastyczna

Square

Poniżej znajdziecie propozycje na pokojowe fajerwerki. Czyli po prostu fajerwerki praca plastyczna 🙂 Jak popatrzycie, to pewnie przypomni Wam się plastyka ze szkoły podstawowej. Robiliście zdrapywanki albo pieczątki z pasków papieru? To fajna zabawa, bardzo relaksująca – w przeciwieństwie do puszczania prawdziwych fajerwerków. Oprócz piniaty i fotobudki, to kolejny pomysł na spędzenie Sylwestra w domu z dziećmi. Nie strzelaj, pomaluj 🙂 …u nas jeszcze jest oczekiwanie na grę w kalambury 😉

Fajerwerki praca plastyczna

Gotowiec ze sklepu

Teraz możecie kupić gotowe czarne karteczki lub bloki, które po zdrapaniu ukazują kolorowe linie. Występują jako „magiczne karteczki”, „kolorowe zdrapywanki” itp.

Fajerwerki zdrapywanki

Pastele olejne

Karton zamalowujemy kredkami świecowymi, oczywiście jeśli nie przetopiliście ich wszystkich na świeczki 😉 Kiedy mamy już całą kartkę zamalowaną, to jej powierzchnię pokrywamy czarną pastelą olejną. Następnie wydrapujemy wzory przy pomocy patyczka/wykałaczki/rysika.

Fajerwerki pastele

Farby plakatowe

Jak wyżej, cały karton zamalowujemy kredkami świecowymi, a potem malujemy czarną farbą plakatową. Minusem w stosunku do pasteli jest to, że trzeba czekać aż wyschnie, nie wszystkie dzieci to lubią 😉 Plusem jest to, że farby kryją o wiele lepiej i praca jest bardziej estetyczna.

Fajerwerki plakatowki

Odciski z rolki papieru

Całkowicie na odwrót 😉 czyli kolor nakładamy na czarną kartkę, zamiast wydobywać kolory spod czarnego 😉 Zdecydowanie najszybsza technika. Potrzebna nam będzie czarna kartka, farby plakatowe i rolka po papierze toaletowym.

Fajerwerki

Możemy też sami zrobić sobie walec z kartonu, ponacinać i wygiąć paski. Taką „pieczątkę” maczamy w jasnych farbach i odciskamy na czarnej kartce.

Fajerwerki odciski

Jest jeszcze jedna szkolna technika, której nie robiłam z dziećmi. Podobnie, jak wcześniej, karton malujemy kredkami świecowymi. Następnie malujemy go czarnym tuszem kreślarskim. Jeśli tusz nie pokrywa kredek, to należy zetrzeć lekko powierzchnię papierem ściernym – lub przetrzeć płynem do mycia naczyń. Ta technika pozwoli nam uzyskać takie kartki, jak opisane w pierwszym punkcie sklepowe gotowce. Wymaga jednak cierpliwości i specjalnych akcesoriów.

To już ostatni wpis w 2017 roku – do zobaczenia w kolejnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.