Cztery proste kartki świąteczne dla dzieci

Square

Wysyłacie kartki świąteczne? My jeszcze tak 🙂 Chociaż raz w roku, do bliskich nam osób wysyłamy własnoręcznie robione kartki. Zawsze lubiłam subtelne motywy i w takim stylu są te kartki. Bardzo proste kartki świąteczne z wykorzystaniem papieru lub z odciskiem palca – do wykonania z dzieckiem lub samodzielnie przez dziecko.

Proste kartki świąteczne dla dzieci

proste kartki swiateczne

1. Kartka świąteczna z odciskiem palca

Kartkę A4 z bloku technicznego rozcinamy na pół. Taką połówkę składamy na pół. Robimy odcisk kciuka – wystarczy, że przyłożymy palec do mokrej farbki akwarelowej i odciśniemy na papierze. Możemy odcisnąć wszystkich domowników, wszystkie dzieci albo wszystkie paluszki dziecka.

kartka swiateczna z dzieckiem

Odkładamy kartkę do wyschnięcia. Następnie robimy czerwony nos stawiając kropkę grubym czerwonym markerem. Malujemy czarnym cienkopisem oczy i rogi.

kartka swiateczna z odcisku palca

Odciski możemy podpisać imionami właścicieli palców 😉 Proste kartki świąteczne z odciskiem wymagają w środku adnotacji, że renifery powstały z odcisków palców (przyda się, jeśli ktoś baaardzo przyłożył się do zamoczenia palca w farbie i solidnego odciśnięcia 😉

2. Kartka świąteczna z choinkami z brokatowego papieru

Kolorowy kartonik A5 składamy na pół. Wycinamy biały pofalowany z jednej strony prostokąt szerokości podstawy kartki, trzy  małe brokatowe trójkąty i małe brązowe pieńki.

proste kartki swiateczne

Naklejamy, opcjonalnie możemy domalować śnieg białą kredką.

proste kartki swiateczne

3. Kartka świąteczna z Mikołajem na sankach

Tym razem również wycinamy białą górkę o podstawie równej szerokości kartki. Do tego małe elementy, które stworzą nam tułów i czapkę Mikołaja oraz worek z prezentami.

proste kartki swiateczne

Cienkopisem rysujemy sanki i dorysowujemy Mikołaja. Też opcjonalnie możemy dorysować śnieg białą kredką.

kartka swiateczna

4. Kartka świąteczna z choinką i rozkładanym prezentem

Wycinamy pół choinki z zielonego papieru i bombki z brokatowego. Z kolorowego papieru wycinamy prostokąt i składamy go na trzy, tak aby powstały nam „drzwiczki”. Doklejamy kokardę z brokatowego papieru.

W środku prezentu możemy napisać jakąś tajną wiadomość 🙂

kartka swiateczna

Zajrzyjcie także do innych naszych świątecznych pomysłów. 

Zachęcam Was także do śledzenia profilu mamawymysla.pl na instagramie i na facebooku, gdzie wrzucamy nasze nowe pomysły.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie na blogu swój komentarz, wierzcie mi, to dodaje skrzydeł bardziej niż jakiekolwiek statystyki 🙂

Comment

2 Replies to “Cztery proste kartki świąteczne dla dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.