Misiowy teatrzyk dla dzieci

Square

Na koniec misiowego tygodniu naszą propozycją na weekend jest misiowy teatrzyk dla dzieci. Akurat w sobotę wypada Dzień Pluszowego Misia. Taki teatrzyk kukiełkowy to zarówno świetna zabawa w trakcie przygotowania, jak i dalsza – w czasie odgrywania scenek. U mnie produkcja była z dwulatką – dzięki temu wiem, że można przenośny teatrzyk kukiełkowy wraz z kukiełkami wyprodukować w 10 minut 😉 Natomiast starszaki, wyprodukowały później swoje własne kukiełki i potoczyła się zabawa w scenki.

teatrzyk dla dzieci

Teatrzyk dla dzieci DYI – materiały:

  • duży karton,
  • patyczki do szaszłyków, pałeczki drewniane (np. po sushi), słomki, czy kredki,
  • kolorowy blok techniczny,
  • klej lub taśma dwustronna,
  • nożyczki.

Teatrzyk dla dzieci DYI – przygotowanie:

  • Wszystko zależy od tego, jakim kartonem dysponujemy. Zasada jest taka, że operator/operatorzy kukiełek chowają się za kartonem. Zostawiamy więc boki kartonu nieruszone, bo dzięki temu stabilnie stoi.
  • Możemy wyciąć dno tak, aby została ramka – coś na kształt obudowy telewizora – to dobry patent przy dużych kartonach.
  • Możemy też tak rozciąć dno, aby środki dłuższych boków rozchylały się jak drzwiczki, a krótsze boki osłaniały operatora kukiełki.teatrzyk dla dzieci karton
  • Teatrzyk oklejamy papierową scenografią. Moja była ekspresowa, konsultowana z dwulatką – „słonko? oczywiście. Drzewka też, trawa, a jabłka na drzewie mają być, oczywiście.”
  • Kukiełki do teatrzyku misiowego – dwa misie (rysowane na zasadzie – duże koło na brzuszek, mniejsze na głowę, po bokach okrągłe uszy, wygięte łapki i krótkie nóżki). Misie przykleiłam taśmą klejącą do patyczków. Kolejna kukiełka to miód, bo msie miały mieć różne przygody szukając miodu… teatrzyk dla dzieci kukiełki

Jednak gdy tylko powiedziałam, że miś jest głodny i wyrusza na poszukiwanie miodu, to Najmłodsza poszła po resztki swojego drugiego śniadania i postawiła przed teatrzykiem. Zabawa z dwulatkami w teatrzyk jest cudowna, szczególnie jeśli kukiełki zadają pytania. Maluchy potrafią się naprawdę mocno zaangażować. Starszaki mają zupełnie inne podejście, mają już zupełnie inne pomysły na przygody. Z drugiej strony teatrzyk z dziećmi 6-8 pełen jest naprawdę abstrakcyjnego humoru. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

teatrzyk dla dzieci

Zachęcam Was także do śledzenia profilu mamawymysla.pl na instagramie i na facebooku, gdzie wrzucamy nasze nowe pomysły.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie na blogu swój komentarz, wierzcie mi, to dodaje skrzydeł bardziej niż jakiekolwiek statystyki 🙂

Comment

One Reply to “Misiowy teatrzyk dla dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.