Miś z rękawiczki vs. Myszka z rękawiczki

Square

Był miś z ręcznika i miś ze skarpetki, dziś miś z rękawiczki. Z jednej rękawiczki! Idealna zabawa na zimę – czas ginących rękawiczek.

Miał być miś, bo mamy tydzień misiowy i w sobotę Dzień Pluszowego Misia. Zobaczycie na zdjęciach, że do pewnego momentu wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak wrzucam wam tu realne projekty dla dzieci, robione z dziećmi i przez dzieci, a nie wyidealizowane tutoriale. No i jak to bywa, twórca w trakcie tworzenia może zmienić zdanie 😉 I jednak chyba przesyt misiów był, bo się okazało, ze to ma być myszka – taka jak w książeczkach Mysi Domek. wystarczyło jednak zrobić nosek tam, gdzie miały być oczy, a oczy dać wyżej i po bokach i jest myszka z rękawiczki.

Myszka i miś z rękawiczki DYI dla dzieci

Na rękawiczce wywiniętej na lewą stronę rysujemy elementy wg wzoru ze zdjęcia. Ogonek myszki to będzie połowa kciuka, a misia – cały opuszek kciuka. Jak nie przyszyjecie ogonka, to też się nic nie stanie – można błyskawicznie zrobić ubranko ze skarpetki i nikt nie będzie wnikał 😉

miś z rękawiczki

Szyjemy po liniach ściegiem prostym, ręcznie. Zostawiamy dziurę na górze tułowia i z tyłu głowy. Rąk, nóg, uszu nie zaszywamy.

miś z rękawiczki

Wycinamy części ciała, ostrożnie, żeby nie przeciąć szycia.

miś z rękawiczki

Wypychamy części ciała oprócz uszu.

miś z rękawiczki

Zaszywamy głowę – jest taka jajowata patrząc z boku.

miś z rękawiczki głowa

Przyszywamy uszy (można je trochę zawinąć do wewnątrz, żeby nie było widać prujących się nitek).

miś z rękawiczki

Przyszywamy głowę i ręce do tułowia a ogon do pupy.

miś z rękawiczki

Na filc naklejamy taśmę dwustronną, wycinamy oczy i nos, i naklejamy. Miś miałby oczy tam, gdzie myszce zrobiliśmy nosek, a nosek niżej. Myszka ma oczka i nos jak na zdjęciu. To moment decyzji ostatecznej 😉

miś z rękawiczki

myszka z rękawiczki

Ze skarpetki robimy ubranko.

myszka z rękawiczki

Myszka gotowa. Razem ze skarpetkowym kotem z Halloween czekają na Dzień Pluszowego Misia. Z takiego wzoru możecie też zrobić inne zwierzątka – wszystko zależy od kształtu i wielkości uszu, miejsca przyczepienia oczu i nosa oraz rodzaju ogona. Zima i ginące rękawiczki to teraz będzie wyzwanie DYI :)))

myszka z rękawiczki

Zachęcam Was także do śledzenia profilu mamawymysla.pl na instagramie i na facebooku, gdzie wrzucamy nasze nowe pomysły.

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie na blogu swój komentarz, wierzcie mi, to dodaje skrzydeł bardziej niż jakiekolwiek statystyki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.