miś boba z ręcznika

Miś Boba Minionka DYI – miś z ręcznika

W sobotę, 25 listopada wypada Dzień Pluszowego Misia. Jest więcej niż prawdopodobne, że przedszkolaki w tym tygodniu będą musiały przynieść misie, a uczniowie robią różne misie na konkurs. Będzie misiowo na blogu.

Dziś jak uszyć misia znanego, czyli Misia Boba Minionka. Miś jest malutki, wielkości dłoni. Uszyje go dziecko, powiedzmy 7-8 letnie – wymagana umiejętność to szycie igłą i nitką ściegiem prostym. Na misiu można się świetnie nauczyć, wymaga to jednak cierpliwości – dlatego miś jest mały 😉

Miś Boba Minionka – Miś z ręcznika

Potrzebne materiały:

miś boba miś z ręcznika

  • brązowy ręcznik (im bardziej puchaty, tym lepszy ;),
  • dwa kremowe/beżowe guziki na dwie dziurki, średnica ok. 1 cm,
  • wata/wypełniacz z poduszki/kulka silikonowa do wypchania,
  • czarna nitka na nos i różowa na język.

Wykonanie:

Odrysowujemy charakterystyczny kształt misia Boba i wycinamy.

miś boba miś z ręcznikaRęcznik składamy na pół, lewą stroną na zewnątrz. Szyjemy dookoła odrysowanego wykroku po lewej stronie.

miś boba miś z ręcznikaZostawiamy dziurę od ucha do ucha – na czubku głowy. Przez tę dziurę przewijamy misia na prawą stronę. Nóżki i łapki lepiej wypchnąć niepiszącą stroną ołówka lub długopisu. To małe elementy, ale ręcznik jest dość rozciągliwy i przy pomocy ołówka da się to wypchnąć.

miś boba miś z ręcznikaWypychamy i zaszywamy ściegiem krytym.

miś boba miś z ręcznikaPóźniej przyszywamy guzikowe oczy, wyszywamy czarny nosek i różowy język. Takie elementy wyszywam dokładnie w taki sam sposób, jak ceruje się skarpetki.

miś boba miś z ręcznika

Modyfikacje – ułatwienie dla dzieci:

Jeśli Miś Boba będzie szyty przez dziecko, to można jeszcze sprawę uprościć. Po pierwsze najlepiej odrysować kształt misia i szyć po linii. Jak to zrobić na ręczniku? Pomocna jest kreda lub mydełko krawieckie, ale jeśli nie macie czegoś takiego to można delikatnie odrysować kształt czarnym flamastrem. Drugie ułatwienie dotyczy nosa i języka, zamiast wyszywać można przyszyć lub nakleić elementy z filcu. Można kupić filc samoprzylepny lub po prosty zwykły nakleić na taśmę dwustronną.

miś z ręcznika

W ten sposób otrzymujemy Misia Boba Minionka, ale modyfikując mu buźkę, np. dając jeszcze okrągły filc pod nosek, czy inne oczy – bliżej siebie osadzone, możemy uszyć po prostu szmacianego misia.

No Comments

Leave a Comment