Przebranie ducha DIY

Square

Przebranie ducha, to chyba pierwsze, co mi przychodzi do głowy, kiedy myślę o najprostszych przebraniach. Białe prześcieradło, dziury na oczy i gotowe. Co jeśli jednak chcesz zachować twarz albo twarz i ludzką postać 😉 co jeśli jesteś dzieckiem, potkniesz się o prześcieradło i wybijesz zęby. No i jak w tym tańczyć? A jak będzie jedzenie? Trzeba było wykombinować jakąś lepszą wersję…

Przebranie ducha

Spódnica z firanki, czy innego zwiewnego lekkiego białego materiału jest idealna także w udawaniu pajęczyny. Wystarczy poprzyczepiać do niej dużo małych czarnych pająków. Na zdjęciu jest jeden, ale później dorobiliśmy jeszcze sporo. Pająki są z czarnego papieru i przyklejone na taśmę dwustronną. Prania nie przeżyją. Jeśli miałyby przeżyć, to powinny być z materiału… Jednak można je po prostu odczepić przed praniem i później ponownie przykleić.

Ta spódnica uszyta jest z bawełnianej tkaniny do haftu. Miałam kilka metrów, które mi zalegały i nie miałam pomysłu, co z nim zrobić. Złożyłam na pół i jeszcze na pół i odrysowałam zaokrąglenie. Po wycięciu i rozłożeniu otrzymałam koło. Wycięłam dziurę po środku. Bez specjalnego przykładania się zawinęłam brzeg i uszyłam tunel wzdłuż mniejszej dziury. Przeciągnęłam gumkę.

przebranie ducha spódnicaTeraz czas na koszulkę – to zwykły bawełniany t-shirt na którym markerem narysowałam oczy i buzię. Rysując, dobrze jest podłożyć tekturkę w środek koszulki. Raz, że dzięki temu będzie lepsze podłoże, a dwa, że nie przebije nam na plecy.

Do tego jeszcze opaska z pająkiem o której wcześniej pisałam, czarne leginsy i gotowe. Z czarnymi wygląda to znacznie lepiej niż z białymi.

przebranie ducha

To fajny, wygodny i niezobowiązujący strój, nie tylko dla dzieci 🙂

Przebranie ducha – wersja express

Jednak jest też wersja, która świetnie sprawdzi się przy mniejszych dzieciach albo przy tych, które nie chcą spódnicy 😉 Czyli duch z dziurą na głowę. Bierzemy duży kawałek białego materiału, składamy go na pół. Na środku wycinamy otwór akurat na głowę. Po złożeniu na pół patrzymy dokąd sięga dziecku i ewentualnie skracamy. Rysujemy z przodu oczy i buzię. Brzeg materiału wycinamy w paski, dzięki temu nie trzeba go wykańczać, a może to być dodatkowy element straszący. BUUUUUU 😉

przebranie ducha dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.