10 pomysłów na proste dekoracje na Halloween

Square

Chcielibyście, żeby trochę straszno się zrobiło, ale niekoniecznie chcecie kupować odpustowe pająki i straszne trupie czachy? Ma być strasznie na poziomie kilkulatka albo osoby, która na strasznych filmach zasłania oczy?* Najlepiej, żeby materiały były ogólnodostępne, a technika niezbyt skomplikowana? Też tak chciałam, dlatego poniżej kilka pomysłów na dekoracje na Halloween, które możecie przygotować wspólnie z dzieciakami. Pomysły na przebrania możecie znaleźć tutaj. Zaś skąd się wzięło Halloween możecie przeczytać np. w serwisie czasdzieci.pl

10 pomysłów na niezbyt straszne dekoracje na Halloween

1. Duszki z chusteczek

duszki z chusteczekDobra, takie duszki możecie spokojnie przygotować już z 2-3 latkami. Z tych duszków to takie dekoracje na Halloween, jak z zarzucenia prześcieradła na głowę i zrobienia „uuu” strój ducha. Niby nic, a efekt jest.

Potrzebna nam jest kulka, może być z nawet z jednej zmiętej chusteczki, na to nakładamy chusteczkę, tak, że kulka jest na środku. Zawiązujemy chusteczkę nitką (kulka staje się głową ducha) – zamiast zawiązywać, możecie założyć gumeczkę. Malujemy oczy i buzię flamastrem. Takie duszki można porozkładać po domu albo zawiesić na sznurkach. Możemy też wbić je na patyczki od szaszłyków i mogą być kukiełkami.

2. Łańcuch świecących duszków

Halloween dekoracjeKrok dalej, niż powyższe duszki. Ostatnio w Pepco były łańcuchy świetlne z kulami za 9,9zł – na taką kulkę nakładamy chusteczkę, związujemy, robimy twarz flamastrem (uwaga, żeby nie przebiło na kulkę).

3. Nietoperze na okno/ścianę

Czarną kartkę składamy na pół, rysujemy kształt skrzydła nietoperza i tułów. Wycinamy, rozkładamy i przyklejamy na taśmę dwustronną lub gumę do mocowania.

4. Śledzące oczy

Znacie to nieprzyjemne uczucie, kiedy wydaje się wam, że ktoś na was patrzy… Możemy kupić małe, gotowe, samoprzylepne plastikowe oczy i uraczyć nimi wszystko, co nam się podoba. Możemy też wyciąć białe kółka, narysować w nich flamastrem mniejsze czarne i przyczepić na taśmę dwustronną.

5. Straszne słoiki i butelki

pomalowane kamienie sloikSłoik pociągamy białą farbą akrylową, raz, po wyschnięciu może być drugi raz. Po wyschnięciu czarną farbą albo czarnym markerem malujemy oczy i buzię ducha. Możemy też namalować pajęczynę i pająki. Do takiego strasznego słoika możemy wsypać jakieś straszne orzeszki czy słodycze i dać komuś taki strasznie fajny prezent.

6. Lampion mumia

Na słoik naklejamy duże oczy, obwiązujemy bandażem – tak tylko z wierzchu – i tak, żeby oczy wystawały spod bandaża. Bandaż mocujemy taśmą dwustronną. Do środka wstawiamy świeczkę.

7. Skarpetkowy czarny kot

dekoracje na halloween

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o skarpetkach. Możecie oczywiście zrobić dzieciom kota, jak tu, ale mogą też zrobić go same, na wzór zajączka. Tylko tym razem wsypaliśmy do środka fasolę, skarpetkę ścięłam i zaszyłam tak, że powstały uszy. Można go wykończyć tak, jak na zdjęciu, ale można też nakleić oczy, wąsy i ogon z papieru samoprzylepnego.

8. Pająki z nakrętek

Plastikową nakrętkę (idealnie, gdyby była czarna od razu) malujemy na czarno, doklejamy wspomniane oczy i robimy nogi z papieru (osiem). Nogi do środka możemy przymocować na …taśmę dwustronną.

9. Czarne koty z rolek po papierze toaletowym

Rolkę oklejamy czarnym papierem, zaginamy do środka tak, aby odstawały uszy, naklejamy kocie oczy (ewentualnie te, które sobie wyżej zrobiliśmy). Doklejamy wąsy z pasków papieru i ogon. Do kota można wsypać orzeszki, czy drobne słodycze, podkleić od spodu bibułą z przyklejonym sznureczkiem. Po pociągnięciu za sznurek słodycze się wysypią. Taka mini-piniata 😉

10. Straszne kamienie

pomalowane kamienie

Lubię kamienie przy różnych okazjach. Tym razem możemy wymalować je na pomarańczowo, zrobić zielony ogonek, straszną buźkę i mamy dynię. Można pomalować na biało i zrobić twarz ducha. Możemy zrobić taki komplet do gry w kółko i krzyżyk i mamy straszną zabawę wtedy 😉

A gdzie dynia?

Zauważyliście, że nie napisałam o wydrążonej dyni? Przeważnie to jednak rodzice ją robią, a to miały być dekoracje dla dzieci. Można więc zrobić dynie z pomponów (pomarańczowy pompon i zielony ogonek), z guzików – nawlekamy na nitkę pomarańczowe guziki w kolejności najmniejsze – największe – najmniejsze i zawiązujemy zieloną kokardkę na górze. Obieramy mandarynki, wtykamy im coś zielonego w czubek – np kawałek ogórka ze skórką i dynia gotowa.

To proste i efektowne dekoracje, które możecie przygotować wspólnie z dziećmi. Wszystkie powstały z tego, co mieliśmy w domu, nie trzeba było w nic inwestować, ani używać jakichś skomplikowanych składników. Spróbujcie sami, będzie strasznie fajnie 😉

*Ja zamykam oczy. Ja nawet zamykam oczy czytając straszną scenę w książce, np. Jo Nesbo 😉 i  w życiu nie zdecyduję się na upieczenie paluszków wiedźmy.

Comment

2 Replies to “10 pomysłów na proste dekoracje na Halloween”

    1. Cieszę się bardzo, ze Was zainspirowało 🙂 szczegolnie, ze pogoda nie zachęca do dłuższych spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.