myszka dla kota

Myszka dla kota – czy aby na pewno?

Dzieciaki uwielbiają sklepy ze zwierzętami, mogą godzinami oglądać chomiki, rybki czy papugi. Jednak ostatnim razem zafascynowały się zabawkami, tymi dla zwierząt. Szczególne uwielbienie wzbudziła myszka dla kota. Taki mały, frędzlowaty, zawieszony na patyku wypłosz.

Szkoda jednak z własnej skarbonki kupować coś, co można zrobić samemu. W związku z tym wpadliśmy na pomysł rekonstrukcji myszki przy pomocy pompona. Dzieciaki pomponem do tej pory obstawiały Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Myszka dla kota

Potrzebne nam będą dwie obręcze, możemy użyć gotowych plastikowych, do kupienia w pasmanterii lub np. Flying Tiger. Możemy też zrobić je sami – w tym celu potrzebne będą dwa tekturowe kółka, jak przy produkcji kurczaków.

Do tego włóczka – im cieńsza, tym myszka będzie mniej puszysta i bardziej frędzlowata.

Kawałeczki filcu na uszy i nosek – do tego dobry klej – użyłam Kropelki w żelu – na tym etapie zrobiłam to za dzieci. [Uwaga] Jeśli myszą będzie bawił się kot, który zapewne w końcu ją upoluje – to lepiej użyjcie igły i nitki i uszy przyszyjcie lub użyjcie jakiegoś nietoksycznego kleju.

Wykonanie

myszka dla kotaNajpierw robimy pompon. Między dwie obręcze wkładamy kawałek nitki – będzie nam potrzebna na koniec do ściągnięcia włóczki w kulkę. Uważając, aby nitka nie wysunęła się i abyśmy nie zgubili czy poplątali jej końców, okręcamy obręcze włóczką. Im więcej warstw, tym myszka dla kota będzie bardziej włochata. Jeśli chcemy mieć ogonek, to na koniec zostawiamy dłuższy kawałek, który raz przełożymy przez obręcz, będzie sobie luźno zwisał.

Kiedy już wystarczająco okręcimy obręcze, składamy je i powoli rozcinamy wzdłuż krawędzi włóczkę. Uważamy, aby nie przyciąć ogonka. Następnie ściągamy nitkę, którą włożyliśmy na początku między obręcze i zawiązujemy. Mamy już kulkę. Ogonek zaplatamy w warkocz, zawiązujemy i przycinamy do odpowiedniej długości. Jeśli nie zrobiliśmy ogonka na początku, to zawsze możemy go później przywiązać po prostu do naszej kulki.

myszka z pomponaNastępnie modelujemy naszą mysz przycinając jej futerko po bokach i z góry, z przeciwnej strony niż ogonek, dzięki temu uzyskamy węższy pyszczek. Doklejamy lub doszywamy uszka i nos. Jeśli chcecie to możecie jej dokleić małe gotowe oczy lub wyciąć je z białego filcu i namalować na nim kropeczki flamastrem.

Myszka dla kota miała być…

No jeśli dla kota, to przyczepiamy jej sznureczek, którego drugi koniec przyczepiamy do patyka.

A co jeśli nie masz kota i mieć nie możesz? Myszka dla kota to świetny prezent, dla kogoś kto kota ma, ale… no właśnie, myszka to po prostu zabawka, można jej zrobić dom, zabrać na spacer, spać z nią. Można ją nosić jako breloczek czy przypinkę do plecaka.

5 komentarzy

 • Buba Wrzesień 12, 2017 at 1:28 pm

  Słodka 🙂
  Chociaż obawiałabym się dać ją kotom, ze względu na możliwość wyciągnięcia (i pożarcia) pojedynczych nitek.

  Reply
  • amina Wrzesień 12, 2017 at 1:50 pm

   Racja, kotom trzeba by jeszcze przeszyc środek przy pomocy igły nitki 🙂

   Reply
   • jakatakamama Wrzesień 13, 2017 at 3:58 pm

    A ja uważam, źe myszka jest dla kota idealna bo nieprzewidywalna i tak powinno byc. Jedno podejscie, mnostwo fruwających nitek i… poproszę następną 🙂

    Reply
    • amina Wrzesień 13, 2017 at 4:03 pm

     Pudło pełne myszek – idealny prezent dla kota pod choinkę 🙂

     Reply
   • jakatakamama Wrzesień 13, 2017 at 4:04 pm

    A poza tym koty są mądre i nie jedzą byle czego, a co potrafią zjeść i jakiej wielkości to może nie tutaj, tym bardziej, źe na liście znajdują się pająki 😉 strona jest świetna, brawo!!!

    Reply

Leave a Comment