Torba t-shirt – czyli szybka torba plażowa bez szycia :)

Torba bez szycia

Dziś to, co kocham najbardziej, dawanie drugiego życia rzeczom. Wersja najprostsza nie wymaga ani maszyny ani nawet igły z nitką! To zarówno coś dla dzieciaków, które chcą coś zrobić samodzielnie, jak i dla tych, dla których ulubiona koszulka stała się za duża lub za mała 🙂

Torba z t-shirta – idealna do noszenia ziemniaków ze sklepu, zeszytów do szkoły, czy łopatki do piaskownicy!

Torba z t-shirta:

Potrzebna nam będzie koszulka i nożyczki.

1. Obcinamy obszycie na dole koszulki a dół nacinamy na długość palca wskazującego. Palca nie ucinamy.

 

2. Zawiązujemy supełki, najlepiej podwójne.

Ja wiążę jeden pojedynczy z odpowiadającymi sobie paskami z przodu i tyłu koszulki, a następnie związuję znów pojedynczo z sąsiednim paskiem, dzięki temu nie powstają mi duże dziury w przerwach między paskami.

3. Obcinamy górę koszulki tak, żeby mieć w miarę na równi z rękawami.

4. Koszulka z długim rękawem to wersja idealna – zawiązuję sobie supełki przy ramionach a potem związuję rękawy i gotowe.

Koszulki z krótkim rękawem wymagają dosztukowania materiałem, jeśli mają mieć długie ucha. I tak – możemy wykorzystać pasek odcięty z dołu (najlepiej wtedy dół zszyć zamiast wiązać) lub inną koszulkę lub sznurek. Kusiło mnie zrobienie warkocza z ze ścinków i przyszycie.

Torba plażowa z koszulkiJeśli torba ma mieć pewne i mocne dno bez dziurek, to zamiast wiązać supełki dół trzeba zszyć na maszynie. Wtedy materiał, który nie poszedł na wiązanie supełków (dość długi pasek i szeroki przecież – możemy wykorzystać jako pasek na ramię i doszyć go na górze.

Będziemy się tak bawić w torby letnie parkowe i plażowe 🙂

 

No Comments

Leave a Comment