Jeansowy plecak worek (może być też wersja bez szycia)

Bez torebki ani rusz

Jak ważna w życiu mamy jest torebka? Bardzo 😉 Jeśli nie masz przy sobie żadnej torby czy plecaka, to gdzie schowasz te wszystkie super ważne rzeczy? 😉 #mamopotrzymajmipatyk 😉

A teraz pomyśl ile razy, zupełnie niechcący, schylając się, przyłożyłaś dziecku swoją torebką? I teraz – doceń plecak! Ja się długo jakoś nie mogłam przekonać, aż w końcu wygoda wzięła górę.

Z gotowców polecam plecaki Arpenaz 10 z Decathlonu, mniej niż 15zł, bardzo wytrzymałe, małe, zgrabne, akurat na najpotrzebniejsze rzeczy. Ale, jak chcesz żeby było zgrabnie modnie hipstersko (czy hipstersko to nadal modnie? 😉 i pasowało na przykład do sukienki, to zrób sobie raz dwa jeansowy worek – plecak. Na fali sukcesu popełniłam też malutki – całkowicie bez szycia.

Dla tych, którzy lubią podejście optymistyczne: Prognozy pogody na długi weekend zostawiają nadzieję na pracę twórczą w domu 😛

Worek jeansowy:

Potrzebne będą:
– joggersy/jegginsy/dzinsy na gumkę/legginsy – jak zwał tak zwał, ważne, żeby materiał Ci się podobał i żeby spodnie były na gumkę – czyli miały tunel, oszczędzi to wiele pracy.
– sznurek

Mierzymy sobie, jaką chcemy długość plecaka. Jeśli ma być to kształt typowego worka, jak na kapcie, to po prostu, mamy prostokąt. Jeśli jednak ma mieć dno, to musimy go wydłużyć o około 4-5cm z każdego boku.

Obcinamy nogawki. Wycinamy szwy z kroku i zszywamy powstałe krawędzie nogawek. Mamy tubę, zszywamy teraz dno. Następnie postępujemy jak na papierowym modelu.

Robimy dno. Składamy na pół – tak, że teraz te szycia w kroku stają się bocznymi krawędziami.
Rogi, które nam powstają przy dnie  przeszywamy i obcinamy – z każdej strony na tej samej wysokości. Przekręcamy na prawą stronę i mamy worek z dnem. Kształtem przypomina najprostszą kosmetyczkę.

Robimy dziurki w tunelu – na obu krawędziach, po zewnętrznej stronie. i przewlekamy sznurki. Ja użyłam dwóch po 1,5m. Sznurek wchodzi i wychodzi to samą dziurką.
Na zdjęciu jeden kawałek sznurka to ten, który ma klamerki od prania, a drugi to ten bez klamerek. Na dole worka możemy wszyć kółka i sznurek przewlec albo końce sznurka po prostu przyszyć.

Jeśli wydaje Ci się, że powstanie wór bez dna – królestwo chaosu, to możesz powszywać kieszonki, suwaki itd. Jeśli nie chce ci się, nie umiesz, czy uważasz, że szkoda kasy na suwaki – to użyj gotowych kosmetyczek. Ja wykorzystałam gustowny komplecik z Tigera.

Jedną kosmetyczkę wszyłam do środka, noszę sobie tam klucze. Pozostałe dwie trzymam na sznurku, żeby nie uciekły 😉

Worek bez szycia.

Leginsy obcinamy ok. 5cm poniżej kroku.
Dół nacinamy na paski.
Paski wiążemy ze sobą mocnymi supełkami – jak w torebce.
Przewlekamy sznurek jak wyżej, a końce przywiązujemy do bocznych pasków.

Zajrzyj też do toreb z t-shirtów i toreb z jeansów – nie wyrzucaj, przetwarzaj!

No Comments

Leave a Comment