Lalka z włóczki bez szycia, O! :)

Przegoniłam się w ten weekend po różnych imprezach dla dzieci. Najstarsza szukała głównie opcji „gdzie można coś porobić”, czasem ciągnęła ze sobą Młodszego. Aż tu przy jednym ze stolików – lalka się robi i to taka lalka bez szycia. Lalę zrobiła, a Najmłodsza od razu taką chciała… więc poprosiłam Najstarszą, żeby mnie nauczyła. Pękała z dumy, wszystko mi wytłumaczyła, i poprosiłam, żebym wrzuciła na tę moją stronę, żeby dzieci mogły też takie porobić, bo to takie proste… To wrzucam.

Potrzebujemy dwóch włóczek – na ciało i na włosy. Włóczkę „na ciało” obwiązujemy dookoła krótszej krawędzi tektury, czy teczki A4. Myślę, że z było to na szerokość palców dorosłego i z jednej strony na grubość ok. pół centymetra.
Ściągamy ostrożnie, żeby nie zaplątać, związujemy główkę z jednej strony, a z drugiej rozcinamy.

Dzielimy włóczkę na 4 części. Z 1 i 4 pleciemy warkocze na dwie ręce. Obwiązujemy brzuszek, no bo inaczej nogi będą wyrastały z szyi. Z części 2 i 3 pleciemy warkocze na nogi. Nadmiar włóczki, czyli palce, przycięłam.

Teraz czas na włosy. Znów okręcamy włóczkę na węższej krawędzi A4 (włosy długie). Ja okręciłam na małej książce i są krótkie. Włóczki bierzemy zdecydowanie mniej niż na ciało, myślę, że wystarczy nawet 20 okrążeń albo mniej. Moja lala ma za gęste te włosy 😉

lalka z włóczki

Sukienka to prostokąt materiału z dziurą na głowie przewiązany wstążką.

lalka z włóczki

Oczy lali z warsztatów są zrobione z zatrzasków, można też przyszyć guziki. Ponieważ moja lala była dla Najmłodszej, to oczy wyszyłam czarną nitką.

 

lalka z włóczki

Lala jest miękka, miła w dotyku, można ją miętolić, spać z nią, zakopać w piaskownicy (?!)…

Poza tym cały czas pękam z dumy, że to Najstarsza nauczyła mnie tego 🙂

lalka z włóczki bez szycia

 

No Comments

Leave a Comment