Jak uszyć lalkę kucyka ;)

Jak uszyć lalkę kucyka w jedną noc powinno być 😉 Jeśli ktoś jest w temacie kucyków, to będzie wiedział o co chodzi, jeśli nie… to możecie wygooglać Equestria Girls – w skrócie – kucyki przeniosły się do świata ludzi i stały dziewczynkami. No i do tego są lalki… niestety lalki są brzydkie – więc z jednej strony chciałoby się mieć, a z drugiej „mamo, ja bardzo bym chciała taką lalkę, ale po następnych wakacjach”. 

A potem wzięto mnie na ambicję – „mamo, uszyjesz mi Twilight? proszę, na pewno potrafisz…” No i jak tu dzień przed Wigilią dziecku odmówić… nie wrzucę kolejnych kroków tym razem – nie robiłam zdjęć, jak usiadłam to siedziałam aż skończyłam.

 

Szyłam na czuja, bez wykroju. Wszystko jest z filcu, niestety z tego grubszego, bo tylko taki miałam w odpowiednich kolorach. Filc jest jednak wdzięczny do takiego szycia – na prawą, na lewą stronę, dość sztywny – łatwo się formuje, wycina. Oczy zrobiłam tak, jak kucykowi.
Gdybym miała więcej czasu, może efekt końcowy byłby inny. Ale ta radość dziś rano… to chyba najwspanialszy prezent, jaki mogłam dostać 🙂

 

No i cały dzień z lalą, a w taką pogodę to i wózkiem się wyspacerowała 😉

1 Comment

  • bialy_lisi_las Grudzień 28, 2013 at 5:32 pm

    Bardzo fajny, pełen pomysłów blog :). Z przyjemnością dołączam do obserwatorów i pozdrawiam cieplutko :).

    Reply

Leave a Comment